Futbalový zväz naďalej bojuje s korupciou: Tresty pre kvarteto hráčov

BRATISLAVA - Na základe podnetu Oddelenia integrity Slovenského futbalového zväzu a v nadväznosti na predchádzajúce verdikty Senátu disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) pre ochranu integrity súťaže boli vo veci podozrenia z manipulácie stretnutí republikových súťaží vydané ďalšie rozhodnutia. Tresty spoznali ďalší štyria futbalisti.

"Za spáchanie disciplinárneho previnenia narušenia regulárnosti súťaže disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu Matejovi Vargicovi pozastavila výkon športovej činnosti a akejkoľvek funkcie na 3 roky. Peter Petrán má pozastavená výkon športovej činnosti a akejkoľvek funkcie na 30 mesiacov, Marek Prošovský má pozastavenú činnosť na 15 mesiacov, všetci traja od 25. júna 2018. Marek Filo za spáchanie disciplinárneho previnenia narušenia regulárnosti súťaže má pozastavený výkon športovej činnosti na 18 mesiacov, a to od 20. septembra 2018. Predbežné ochranné opatrenie trvá až do právoplatnosti rozhodnutia vo veci a započíta sa do trvania uloženej disciplinárnej sankcie," informuje oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

Spomenuté kvarteto futbalistov sa pridalo k doteraz známej osmičke hráčov (Róbert Gešnábel /15 rokov/, Richard Novák /7 rokov/, Ladislav Šosták /30 mesiacov/, Peter Kosa /15 mesiacov/, Michal Pintér /12 mesiacov/, Peter Orávik /9 mesiacov/, Vladimír Staš /9 mesiacov/, Vladimír Andraščík /9 mesiacov/), ktorú už disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu potrestala za korupčné správanie v kauze ukrajinskej stávkarskej skupiny manipulátorov.


Tagy: SFZ

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA