Weiss robí s Gruzínskom zázraky: Som štastný muž! Raduje sa po postupe

Tréner reprezentácie Vladimír Weiss
Tréner reprezentácie Vladimír Weiss

RIGA - Štyri zápasy - štyri víťazstvá so skóre 9:0. Touto stopercentnou bilanciou sa môžu pochváliť futbalisti Gruzínska pod vedením slovenského trénera Vladimíra Weissa v doterajšom priebehu 1. skupiny D-divízie európskej Ligy národov 2018/2019. Dva zápasy pred koncom skupinových bojov majú dokonca dvojnásobný dôvod na radosť. Po hladkom triumfe v Lotyšsku 3:0 sú Gruzínci istými víťazmi skupiny a teda postupujúcimi do C-divízie. Okrem toho majú istú účasť v divíznom semifinále play-off o účasť na ME 2020.

"Som šťastný muž!. Chcem sa poďakovať vedeniu Gruzínskej futbalovej federácie za dôveru a vytvorené podmienky na prácu s reprezentačným tímom. Naším cieľom bolo víťazstvo v skupine, čo sa nám podarilo. Teraz máme dobrú šancu dostať sa na majstrovstvá Európy. Samozrejme, za nami je len prvý krok, čaká nás ešte veľa práce," cituje trénera Vladimíra Weissa oficiálny portál GFF.

Gruzínci začali zápas proti Lotyšom na štadióne Daugava v Rige nepremeneným pokutovým kopom Valeriho Kazaišviliho v 5. min. Na Weissovom mužstve to však nezanechalo negatívne stopy, lebo už o tri minúty neskôr Jaba Kankawa otvoril skóre - 0:1. Druhý gól pridal po necelej polhodinke Valerian Gvilia a na konečných 3:0 pre hostí uzavrel v 61. min Giorgij Čakvetadze. "Bol to náš najlepší zápas. Ukázali sme vysokú hernú triedu, disciplínu aj zodpovednosť. V tíme máme viacero talentovaných hráčov. Ak všetci pôjdu v šľapajach Čakvetadzeho, budem sa veľmi tešiť. Práve Čakvetadze sa môže stať pravou hviezdou gruzínskeho futbalu a príkladom pre mladých. Sledujem ho tri roky odvtedy, čo pôsobím v Gruzínsku a môžem vyhlásiť, že nikdy predtým som nevidel taký progres u hráča ako práve u neho," vyjadril sa Vladimír Weiss na adresu iba 19-ročného stredopoliara belgického Gentu.

Podľa Weissa jeho tím bude chcieť zvíťaziť aj v zostávajúcich dvoch súbojoch Ligy národov v Andorre (15.11.) a doma s Kazachstanom (19.11.). Pôjde najmä o to, aby získali pozíciu zo štvrtého koša pri žrebovaní kvalifikácie ME 2020. Uskutoční sa 2. decembra v írskom Dubline. "Som šťastný za svojich hráčov aj všetkých, ktorí podporujú futbal v Gruzínsku. Myslím si, že je na vzostupe. Miestni ľudia milujú futbal a som si istý, že posledný domáci zápas Ligy národov proti Kazachstanu bude vypredaný. Samozrejme, bodovať chceme aj v Andorre, aby sme dosiahli náš cieľ," dodal Vladimír Weiss na webe gff.ge.


Tagy: Vladimír Weiss Gruzínsko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: streamable

DISKUSIA