VIDEO Ruskí reprezentanti si po besnom útoku zvykajú na mreže: Súd zamietol ich žiadosť

Alexander Kokorin
Alexander Kokorin

MOSKVA - Ruskí futbalisti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev zostanú vo väzbe až do 8. decembra, keď sa s nimi začne súdny proces. Ruský súd zamietol ich žiadosť o prepustenie na slobodu. Podľa tamojších médií Kokorin a Mamajev nie sú umiestnení na samotkách, ale v štvormiestnych celách.

Kokorina zo Zenitu Petrohrad a Mamajeva z FK Krasnodar pred niekoľkými dňami obvinili z chuligánstva po tom, čo boli obaja začiatkom tohto mesiaca zapojení do dvoch výtržností v Moskve. Obaja hráči boli obvinení po bitkách v hoteli a kaviarni. Pri násilných incidentoch sa zranili tri osoby, polícia ich zadržala 11. októbra. Kokorin a Mamajev čelia trestu odňatia slobody až na päť rokov.

Kokorin a Mamajev v pondelok 8. októbra v jednej z moskovských kaviarní zaútočili na vedúceho odboru automobilového a železničného inžinierstva ministerstva priemyslu a obchodu Denisa Paka. Podľa personálu bola dvojica hráčov spolu so svojimi priateľmi príliš hlučná a štátny úradník ich na to upozornil. Futbalisti reagovali verbálnymi útokmi zameranými na Pakov čínsky pôvod. Následne doňho hádzali stoličky a muža udierali päsťami do tváre. Kamaráti ruských futbalistov sa snažili situáciu vyriešiť tým, že chceli od zamestnancov kaviarne odkúpiť záznam, ktorý zachytáva Kokorina s Mamajevom pri incidente s Pakom. Video napokon smerovalo do rúk orgánov činných v trestnom konaní a médiám.

 

 


Tagy: Alexander Kokorin Pavel Mamajev

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Twitter

DISKUSIA