VIDEO Nádherný tenisový moment: Neskutočná motivačná reč trénera jej pomohla vyhrať turnaj

Neskutočná motivačná reč trénera jej pomohla vyhrať turnajNeskutočná motivačná reč trénera jej pomohla vyhrať turnaj Zdroj: Twitter

MOSKVA - Ruská tenistka Daria Kasatkinová nasadená ako šiesta sa stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA Premier Kremlin Cup v ruskej Moskve. V sobotňajšom finále prekonala Tunisanku Ons Jabeurovú za 125 minút 2:6, 7:6 (2), 6:4. Pre 21-ročnú Kasatkinovú to bolo tretie tohtoročné finále na turnaji WTA, predtým v Indian Wells a Dubaji neuspela. Dvadsaťštyriročná Jabeurová sa stala prvou Tunisankou vo finále podujatia WTA.

Dvadsaťjedenročná Kasatkinová sa z víťazstva mohla radovať po dvoch hodinách a piatich minútach, v ktorých predviedla dokonalý obrat. Prvý set prehrala za 24 minút a v druhom už strácala 1:4, dokázala ale vyrovnať a postupne na kurte prevzala vedenie. Mohol za to najmä jej tréner Philippe Dehaes, ktorý jej počas krátkej prestávky predniesol silnú motivačnú reč a dodal potrebnú dávku sebavedomia.

"Nemysli na to, že to je nemožné," začal svoj preslov k mladej Ruske. Následne jej dal pár cenných rád k hre a pokračoval slovami: "Tento zápas ešte nie je na konci. Ak si myslíš, že skončil, tak potom sa môžeme rovno začať venovať inej práci. A ja nechcem skončiť s tenisom. Dokáž to sama sebe, prestaň rozmýšľať nad prehrou, pretože to je len samé bla bla bla. Toto je výzva tvojej kariéry, poď na to!," pokračoval.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Kremlin Cup v ruskej Moskve (dotácia 932 866 USD, tvrdý povrch):