Dušan Pašek vystúpil zo Slovenskej asociácie hráčov: Exreprezentant sa vracia na súťažný ľad!

Dušan PašekDušan Pašek Zdroj: TASR - Martin Baumann

HODONÍN - Slovenský hokejista Dušan Pašek sa po dvoch sezónach vráti na súťažný ľad. Tridsaťtriročný center podpísal zmluvu s tímom SHK Hodonín v druhej najvyššej českej súťaži. Kariéru v minulosti ukončil pre pretrvávajúce zdravotné problémy s chrbtom.

"Dohodol som sa so SHK Hodonín, že budem nastupovať v ich drese v súťažných zápasoch. Kedy nastúpim budem včas informovať. Rozhodol som sa po tom, ako som odohral prípravný zápas v drese Hodonína proti Skalici a pocítil som znova radosť z hry, bez toho, aby ma obmedzovala bolesť v chrbte. Ďalším dôvodom je to, že som sľúbil babičke Irmuške, že ma ešte uvidí hrať súťažné zápasy a to dodržím. To, koľko zápasov odohrám, sám presne neviem. Bude záležať aj od toho, ako bude reagovať môj chrbát, aj ako sa budem celkovo cítiť," napísal Pašek na instagrame.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ahojte, mám pre vás dve správy. Prvou je, že som sa včera dohodol s hokejovým klubom SHK iClinic Hodonín na tom, že budem nastupovať v ich drese v súťažných zápasoch. Kedy nastúpim vás budem včas informovať a verím, že ma niektorí dojdete osobne podporiť aj na zápasy do Hodonína. Rozhodol som sa tak po tom, ako som odohral prípravný zápas v drese Hodonína proti Skalici a pocítil som znova radosť z hry, bez toho, aby ma obmedzovala bolesť v chrbte. Ďalším dôvodom je to, že som sľúbil babičke Irmuške, že ma ešte uvidí hrať súťažné zápasy a to aj dodržím. To, koľko zápasov ešte odohrám sám presne neviem, bude záležať aj od toho, ako bude reagovať môj chrbát, aj ako sa budem celkovo cítiť. Toto moje rozhodnutie znamená, že budem mať ešte menej voľného času ako doteraz, kedže si to bude vyžadovať z mojej strany viac tréningu a poctivej prípravy. Tí, čo ma poznáte viete, že mám veľa ďalších pracovných aktivít, ktoré ma živia a sú pre mňa prioritou. A preto, že toho voľného času budem mať ešte menej ako doteraz som sa rozhodol vystúpiť z hráčskej asociácie SIHPA. Nemôžem si dovoliť voči hráčom to, že by som sa podieľal na dôležitých rozhodnutiach bez toho, aby som mal 100%-ný prehľad o situáciach v ktorých by som rozhodoval a na základe toho urobiť chybu, ktorá by mohla hráčom v konečnom dôsledku uškodiť.

Príspevok, ktorý zdieľa Dušan Pašek (@dusanpasek),

Niekdajší slovenský reprezentant vystúpil pre nedostatok času zo Slovenskej asociácie hráčov ľadového hokeja (SIHPA). "Mám veľa ďalších pracovných aktivít, ktoré ma živia a sú pre mňa prioritou. Nemôžem si dovoliť voči hráčom to, že by som sa podieľal na dôležitých rozhodnutiach bez toho, aby som mal stopercentný prehľad o situáciach, v ktorých by som rozhodoval, a na základe toho urobiť chybu, ktorá by mohla hokejistom v konečnom dôsledku uškodiť," dodal Pašek. V minulosti hral za Skalicu, Banskú Bystricu, Piešťany, HC Košice či Slovan Bratislava. V najvyššej slovenskej súťaži absolvoval dovedna 657 zápasov so ziskom 320 bodov za 152 gólov a 168 asistencií.

Viac o téme: Dušan Pašek SHK Hodonín
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články