VIDEO Stoch sa môže tešiť na návrat do reprezentácie: Každý v živote má dostať druhú šancu

Miroslav StochMiroslav Stoch Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal prezentoval na stredajšej oficiálnej tlačovej konferencii svoje predstavy. Rodáka z Kroměříža členovia výkonného výboru SFZ na pondelňajšom mimoriadnom zasadnutí schválili do funkcie na kvalifikačný cyklus s možnosťou predĺženia zmluvy v prípade postupu na ME 2020. Hapal spolu s Kováčikom prehovorili aj na tému návratu Miroslava Stocha do reprezentácie

Nový kouč potvrdil, že osloví aj Miroslava Stocha, ktorý sa v najcennejšom drese nepredstavil od EURO 2016 vo Francúzsku: "Pokiaľ ide o Miroslava Stocha, telefonoval som s ním na tom princípe, že sa s ním chcem stretnúť. A predebatovať s ním celú situáciu, ktorá bola. A aj novú situáciu, že sa môže zasa stať členom národného tímu, konzultoval som to aj s prezidentom SFZ. Portfólio hráčov je veľké, spojíme sa aj s Erikom Jendrišekom" povedal Hapal. 

Miroslav Stoch si obliekol reprezentačný dres SR naposledy na ME 2016. Nezhody a spor s predchádzajúcim trénerom Jánom Kozákom spôsobili, že 29-ročný krídelník Slavie Praha sa už do "áčka" nedostal. K tejto téme sa vyjadril aj prezident SFZ Kováčik. "Siedmeho septembra 2016 som povedal, že keď bude Miroslav Stoch nominovaný na zápas proti Anglicku, ja túto nominačku nepodpíšem," vyjadril sa šéf SFZ a pokračoval: "Každý človek v živote má dostať druhú šancu. Ja som dostal druhú šancu možno dva či trikrát v živote, viem, o čom hovorím. Keď sa ma tréner Hapal pýtal na Miroslava Stocha, povedal som mu, že je to v jeho kompetencii. My vyberáme trénerov a tréneri vyberajú hráčov. Tak to bolo a tak to bude aj do budúcnosti."

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Pavel Hapal Miroslav Stoch Ján Kováčik SFZ
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann; VIDEO: Športky
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články