VIDEO Dvojgólový hrdina Barcelony Suárez po vydretom triumfe: Bol to veľmi ťažký zápas

Luis Suárez a jeho gólové oslavyLuis Suárez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MADRID - Obhajca titulu v španielskej La Lige FC Barcelona potvrdil, že vie vyhrávať aj bez zraneného Lionela Messiho. Na ihrisku Raya Vallecana sa však "Blaugranas" vytrápili, o triumfe 3:2 rozhodli v úplnom závere. V 11. kole uspel aj Real Madrid, ktorý zastavil päťzápasovú ligovú sériu bez výhry.

Barca viedla po góle Luisa Suáreza, ale domáci otočili na 2:1. V úplnom závere striedajúci Ousmane Démbéle v 87. minúte vyrovnal a v 90.+2 minúte rozhodol Suárez svojim druhým gólom v stretnutí. "Bol to veľmi ťažký zápas, ale napokon sme dokázali premeniť svoje šance. Súper bol dobrý, pokojne sme mohli stratiť body," povedal autor dvoch gólov, ktorý ich má celkovo na konte už deväť a vedie tabuľku kanonierov. FCB je na čele poradia s 24 bodmi, má o 4 viac ako druhé Atlético Madrid, ktoré len remizovalo na ihrisku Leganés 1:1.

Real Madrid dosiahol druhé víťazstvo pod vedením dočasného trénera Santiaga Solariho, ktorý vymenil odvolaného Julena Lopeteguiho. "Biely balet" tak zastavil sériu piatich zápasov v La Lige bez výhry. V sobotu na domácom štadióne zdolal Valladolid 2:0. Prsty v prvom góle zápasu mal v 83. minúte Júnior Vinicius, ktorý desať minút predtým nahradil Marca Asensia. Po jeho tvrdej strele do  obrancu hostí Kika Olivasa lopta napokon skončila v sieti. "Keď som dostal loptu, rozmýšľal som, čo s ňou a napokon som vystrelil," povedal Vinicius. Poistku pridal z jedenástky Sergio Ramos päť minút po prvom góle.

Atlético Madrid poslal v Leganés v 69. minúte do vedenia Antoine Griezmann po strele z priameho kopu, ale domáci vyrovnali v 82. minúte zásluhou Guida Carrilla. "Leganés hralo dobre v prvom polčase, ale musíme byť ambicióznejší. Vieme, že v takýchto zápasoch sa rozhoduje o ligových tituloch," povedal stredopoliar Atletica Saúl Níguez.

Viac o téme: FC Barcelona Rayo Vallecano Luis Suárez