VIDEO Šatan o nečakaných problémoch v reprezentácii: Situácia sa zmenila zo dňa na deň

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan

BRATISLAVA - Dovedna až päť zmien museli urobiť tréner Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan pred pondelkovým zrazom slovenskej hokejovej reprezentácie na tohtotýždňový turnaj o Nemecký pohár v Krefelde. Okrem skôr avizovaných absencií Lukáša Handlovského a Mateja Pauloviča medzi ospravedlnených pribudli aj ďalší útočníci Milan Bartovič, Samuel Buček a Radoslav Tybor. Novými menami v nominácii sú okrem Branislava Rapáča a Andreja Kudrnu aj Marcel Haščák, Patrik Svitana a Dávid Šoltés. V pondelok sa k tímu pripojila iba niečo viac ako polovica hráčov, ďalší budú prichádzať postupne.

Dovedna až päť zmien museli urobiť tréner Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan pred pondelkovým zrazom slovenskej hokejovej reprezentácie na tohtotýždňový turnaj o Nemecký pohár v Krefelde. Okrem skôr avizovaných absencií Lukáša Handlovského a Mateja Pauloviča medzi ospravedlnených pribudli aj ďalší útočníci Milan Bartovič, Samuel Buček a Radoslav Tybor.

Novými menami v nominácii sú okrem Branislava Rapáča a Andreja Kudrnu aj Marcel Haščák, Patrik Svitana a Dávid Šoltés. V pondelok sa k tímu pripojila iba niečo viac ako polovica hráčov, ďalší budú prichádzať postupne v ďalších dňoch. "Ešte pred víkendom to vyzeralo tak, že nebudeme musieť meniť nikoho, napokon sme museli pristúpiť k piatim zmenám u útočníkov. Na prvom tréningu nebudeme kompletní, v utorok ráno bude väčšia účasť, no skupinu hráčov ešte čaká v utorok večer Liga majstrov. Na akcii v Nemecku síce neuvidíme pár hráčov, ktorých sme si chceli otestovať, no dáva nám to šancu sledovať ďalších. V decembri príde šanca pre iných," prezradil Miroslav Šatan.

Šatan s koučom Ramsaym nominovali dovedna 25 hráčov - dvoch brankárov, deviatich obrancov a štrnástich útočníkov. V nominácii reprezentácie SR sa nachádzajú bez štartu v národnom tíme brankár Andrej Košarišťan, obranca Martin Chovan, útočníci Branislav Rapáč a Róbert Lantoši. Jedenásti hokejisti pôsobia v domácich tipsportligových kluboch, štyria v Slovane Bratislava v KHL, ôsmi v českej extralige, jeden vo Fínsku a jeden vo Švédsku. Najskúsenejším hráčom bude obranca Michal Sersen, ktorý má na svojom konte 111 štartov v najcennejšom drese. V ofenzíve má najviac duelov v národnom tíme Marcel Haščák, ktorý hral v 87 reprezentačných zápasoch. Prekvapením v nominácii je obranca Tomáš Malec, ktorý v národnom tíme nebol takmer desať rokov. "Ide síce len o prvú reprezentačnú akciu v sezóne, ale už sa začína boj o miestenky na májové majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia na Slovensku. Je to šanca ukázať sa. Prijmem akúkoľvek úlohu, ktorú mi tréneri pridelia," myslí si útočník Milan Kytnár z HKM Zvolen.

Slováci sa v Krefelde stretnú vo štvrtok 8. novembra od 15.30 h s výberom Švajčiarska. O dva dni neskôr o 17.00 h nastúpia proti ruskému olympijskému tímu a v nedeľu 11. novembra od 14.30 h si zmerajú sily s domácou reprezentáciou. "Verím, že sa chlapci budú chcieť ukázať v národnom drese a pobiť sa o miestenku na MS. Tréner bude hľadať aj hráčov, od ktorých sa možno neočakáva účasť na šampionáte. V minulej sezóne v príprave prišiel popradský útok na skúšku a napokon sa prebojovali na MS a výkonmi boli vysoko. Celú sezónu budeme pracovať na tom, aby sme našli zase niekoho, kto by mohol byť prínosom pre mužstvo na šampionáte," poznamenal Šatan. Informoval aj o dohode s útočníkom Marekom Hrivíkom z klubu KHL Viťaz Podoľsk o tom, že novembrovú akciu národného tímu vynechá, keďže v úvode sezóny mal zdravotné problémy. Jasné zatiaľ nie je to, kto bude kapitánom Slovákov na Nemeckom pohári. Podľa Šatana vedenie tímu bude túto otázku riešiť až v čase, keď sa k reprezentácii pridajú všetci hráči.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na medzinárodný turnaj o Nemecký pohár 2018 v Krefelde:
Brankári: Jaroslav Janus (HC Litvínov/ČR), Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky)
Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR), Marek Ďaloga (Mora IK/Švéd.), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec/ČR), Mário Grman (HC Slovan Bratislava), Martin Chovan (HC 07 Detva), Tomáš Malec (HC Kometa Brno/ČR), Juraj Mikuš (HC Kometa Brno/ČR), Mislav Rosandič (Mountfield Hradec Králové/ČR), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava)
Útočníci: Dávid Bondra (HK Poprad), Miloš Bubela (HC Dynamo Pardubice/ČR), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fín.), Milan Kytnár (HKM Zvolen), Róbert Lantoši (HK Nitra), Mário Lunter (HC Slovan Bratislava), Radovan Puliš (HC 07 Detva), Matúš Sukeľ (HC Slovan Bratislava), Rastislav Špirko (HKM Zvolen), Andrej Kudrna (Sparta Praha/ČR), Branislav Rapáč (HK Nitra), Patrik Svitana (HK Poprad), Dávid Šoltés (HC Košice), Marcel Haščák (HC Košice)

Realizačný tím: Miroslav Šatan (generálny manažér), Craig Ramsay (hlavný tréner), Róbert Petrovický, Ján Pardavý (asistenti trénera), Ján Lašák (tréner brankárov), Róbert Bereš (kondičný tréner), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Milan Petro (lekár), Vladimír Čavojec, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Rastislav Ladecký, Juraj Stopka (výstrojoví manažéri)

Program slovenskej hokejovej reprezentácie na Nemeckom pohári 2018 v Krefelde (8. - 11. novembra): 
štvrtok 8. novembra: Slovensko - Švajčiarsko (15.30)
sobota 10. novembra: Rusko olympionici - Slovensko (17.00)
nedeľa 11. novembra: Nemecko - Slovensko (14.30)


Tagy: Miroslav Šatan Slovensko Milan Kytnár

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA