VIDEO z ktorého mrazí: Prvé slová iba 17-ročnej jazdkyne po desivej nehode

Sophia Flörschová
Sophia Flörschová

MACAO - Svetové finále formule 3 v Macau zatienila desivá nehoda iba sedemnásťročnej nemeckej pilotky Sophie Flörschovej. So svojím monopostom vyletela po kolízii s iným vozidlom na konci dlhej cieľovej rovinky na mestskom okruhu v rýchlosti okolo 250 km/h z trate. Preletela cez bariéru z pneumatík a cez pletivo nad hlavami traťových komisárov a ďalších prizerajúcich ľudí.

Federácia FIA ​​po niekoľkých minútach všeobecného zdesenia zahnala najhoršie obavy a oznámila, že jazdkyňa bola po nehode pri vedomí a komunikovala. Po prevoze do nemocnice lekári zistili bližšie nešpecifikovanú fraktúru chrbtice, ktorá by ale podľa vyjadrenia otca zranenej pretekárky pre nemecké médiá nemala nijak ovplyvňovať hybnosť.

Samotná jazdkyňa už dokonca z nemocnice odkázala, že je v poriadku, v pondelok sa ale podrobí operácii. "Chcem dať všetkým na vedomie, že som OK," uviedla na sociálnych sieťach.

Zranení boli ešte ďalší štyria ľudia. Japonský pilot Šo Cuboi, s ktorým mala Flörschová kolíziu, bol prevezený do nemocnice s bolesťami chrbta. V starostlivosti lekárov sa ocitli aj dvaja fotografi, jeden utrpel poranenie pečene, druhý otras mozgu a zranenia na tvári. Jeden z traťových komisárov bol hospitalizovaný so zlomenou čeľusťou.

Preteky boli po nehode prerušené, po hodine ale pokračovali a vyhral ich Brit Daniel Ticktum, ktorý obhájil vlaňajšie prvenstvo.

Mladá Flörschová v tohtoročnej sezóne vo formule 3 debutovala, predtým jazdila vo formule 4 a ako prvá žena v nej vybojovala aj dve pódiové umiestnenia.


Tagy: Formula 3 Sophia Flörschová

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Apple Daily/ Tony Wong, Profimedia

DISKUSIA