VIDEO Bola mladá a krásna: Tragická smrť pilotky v pekelnej rýchlosti sa vyšetruje

Mladá a krásna Kat Mollerová tragicky zahynula
Mladá a krásna Kat Mollerová tragicky zahynula

MIAMI - K obrovskej ​​tragédii došlo v piatok na okruhu Sebring International Raceway neďaleko Miami. Iba 24-ročná študentka Kat Mollerová zomrela pri tzv. jet dragster závode. Podľa denníka Florida Today sa príčina nehody vyšetruje. Kvôli podozreniu z pochybenia organizátorov budú musieť vypovedať diváci, ktorí môžu priniesť svedectvo, ktoré by viedlo k objasneniu tejto tragédie.

Špeciálne upravená formula sympatickej študentky poháňaná prúdovým motorom nekontrolovane narazila vo vysokej rýchlosti do bariér. Mollerová jazdila za tím American Dream Racing a dragsterkou bola päť rokov. Mladá športovkyňa nemala šancu prežiť i keď záchranný tím bol okamžite na mieste nehody. Po študentku z mesta Sarasota dokonca letela aj záchranná helikoptéra, ale Mollerová po tragédii ťažkým zraneniam podľahla priamo na okruhu. 

Pitva odhalila, že sympatická pilotka zomrela na následky poranení hlavy - kus plechu z vozidla rozbil jej prilbu a spôsobil na hlave smrteľné zranenia. Vo videu môžete vidieť momenty tesne pred štartom posledných pretekov tragicky zosnulej mladej študentky, čo sú zároveň aj záverečné okamihy jej krátkeho života. 

Mollerová neprežila tragický náraz v rýchlosti okolo 296 kilometrov za hodinu, vozidlá pre jet dragster preteky pritom dosahujú rýchlosť až 333 km/h. "Bola to usmievavá sympaťáčka. Sme zdrvení z toho, čo sa stalo," citovala slová generálneho riaditeľa trate Wayena Estesa Florida Today.


Tagy: Kat Mollerová Sebring International Raceway

Zdroj:
športky
Foto:
twitter - Kat Moller; Video: Youtube

DISKUSIA