Slováci zabojujú o play-off proti Lotyšom, domáci Česi zdolali Švajčiarov

Zľava: Tim Lemke z Nemecka a Martin Kubovič zo SlovenskaZľava: Tim Lemke z Nemecka a Martin Kubovič zo Slovenska Zdroj: SITA - Martin Havran

PRAHA - Reprezentanti SR sa v kvalifikácii o postup do play-off majstrovstiev sveta florbalistov 2018 (1. - 9. decembra) v Prahe stretnú proti hráčom národného tímu Lotyšska. Rozhodol o tom utorňajší večerný triumf domáceho Česka nad Švajčiarskom 6:4.

Česi tak skončili na prvom mieste A-skupiny a posledné štvrté miesto v tabuľke sa ušlo práve Lotyšom. Slovensko bude o postup bojovať v stredu od 10.00 h v pražskej O2 Arene.

Ešte po popoludňajšom záverečnom zápase reprezentácie SR v skupinovej fáze nebolo jasné, proti komu nastúpia zverenci Petra Koutného. V hre bol i súboj proti Nemecku a práve tohto protivníka si hráči národného tímu Slovenska priali viac. "Lotyši hrajú rýchlejší florbal, sú na tom lepšie aj fyzicky. Radšej by sme hrali proti Nemcom. S oboma tímami sme už odohrali zopár prípravných zápasov, ktoré boli vždy nesmierne vyrovnané. Približne vieme, čo môžme čakať. Pôjde najmú o tímový výkon. Keď si to všetci odmakáme a dobre sa vyspíme, tak verím, že postúpime," povedal so šestnástimi bodmi aktuálne najproduktívnejší hráč turnaja Michal Dudovič.

"Určite náš čaká náročný a vyrovnaný zápas. Myslím si, že sme na tom kvalitatívne lepšie. Pokojne nás však súper môže 'zlískať'. Keď nám zápas vyjde, verím, že vyhráme o tri góly a postúpime. Dôležité je, aby sa darilo našim prvým dvom formáciám v ofenzíve," povedal kapitán reprezentácie SR Lukáš Řezanina.

Slovensko s plným bodovým ziskom suverénne ovládlo D-skupinu. Na druhom mieste skončila Kanada, ktorá v stredu triumfovala nad Japonskom 14:2 a dovedna získala tri body rovnako ako tretí Singapur. Posledné štvrté miesto obsadilo Japonsko bez bodu.

Viac o téme: Slovensko Lotyšsko Florbal
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA - Martin Havran
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články