Smoliar Jakeš končí na Rely Dakar: Pohmliaždená brušná dutina a zlomené rebro!

Slovák Ivan JakešSlovák Ivan Jakeš Zdroj: TASR/AP/Ricardo Mazalan

SAN JUAN DE MARCONA - Slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš nebude pokračovať na 41. ročníku Rely Dakar v Peru. Štyridsaťpäťročný myjavský rodák utrpel v priebehu tradičného podujatia viaceré zranenia a po siedmej etape musel odstúpiť. V celkovom poradí mu po pondelku patrila 39. priečka s odstupom takmer deviatich hodín na vedúceho Američana Rickyho Brabeca.

"Priatelia, v pretekoch ďalej nemôžem pokračovať, musel som odstúpiť pre zranenia. Predvčerom ma v zdravotníckom centre trochu dali dokopy, ale nie som schopný jazdiť na morfíne. Nespal som celú noc, mám pohmliaždenú brušnú dutinu a zlomené rebro. Ďakujem rodine, sponzorom, priateľom a všetkým, ktorí ste mi držali palce a podporujete ma," napísal Jakeš prostredníctvom facebookového konta.

Najlepším výsledkom Jakeša na Rely Dakar zostáva štvrté miesto z roku 2013. V elitnej desiatke skončil aj v roku 2015, pri predchádzajúcich dvoch účastiach (2016, 2017) musel tiež predčasne odstúpiť pre zdravotné problémy. Vlani sa na podujatí nepredstavil.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Ricardo Mazalan
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články