Koniec slovenskej biatlonovej štafety? Poliaková má už dosť vulgarizmov a posmešných komentárov!

Terézia PoliakováTerézia Poliaková Zdroj: TASR - Martin Baumann

RUHPOLDING - Biatlonistka Terézia Poliaková uvažuje nad tým, že v budúcnosti už nebude súčasťou slovenských štafiet na vrcholných podujatiach, akými sú Svetové poháre či majstrovstvá sveta. Dôvodom sú zosmiešňujúce komentáre aj vulgarizmy na sociálnych sieťach na jej adresu.

"Nie je to príjemné, keď vám do správ nadávajú. Dosť ma to po pretekoch položilo," povedala 29-ročná rodáčka z Brezna pre RTVS. Jej tréner má na situáciu jasný pohľad. "Odkazujem takým fanúšikom, ktorí nevedia udržať svoje emócie, aby si prepli televíziu na iný kanál. Nebudem trpieť, aby takto nadávali na našich športovcoch. Keď budú ľudia ďalej reagovať nesprávne a vulgárne, tak už viac nepostavíme štafetu," myslí si Daniel Kuzmin.

Terézii Poliakovej nevyšli jej štarty v tohtosezónnych štafetách SR. V Holchfilzene na svojom úseku klesla z prvej na trinástu priečku, v Oberhofe zo šiesteho na trináste miesto. V sobotu ešte určite nastúpi v štafete na pretekoch Svetového pohára v Rupholdingu. "Z mojej strany je smerom k nej veľká podpora. Mám radosť z tých, ktorí ju tiež podporili," poznamenala pre RTVS trojnásobná olympijská šampiónka Anastasia Kuzminová, ktorá dlhodobo patrí medzi svetovú biatlonovú elitu.

Viac o téme: Anastasia Kuzminová Slovensko Terézia Poliaková Daniel Kuzmin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články