Fialkovú pripravil o lepší výsledok nešťastný pád: Nórka mi stupila na lyžu a predbehla ma

Slovenská hrdinka Paulína FialkováSlovenská hrdinka Paulína Fialková Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

ANTERSELVA - Nemecká biatlonistka Laura Dahlmeierová zvíťazila v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom žien na 12,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Na druhom mieste skončila Češka Markéta Davidová, keď zaostala o 13,1 s za víťazkou. Ako tretia finišovala ďalšia Nemka Vanessa Hinzová so stratou 16,4 s na víťazku pretekov. Dvadsaťpäťročná Dahlmeierová zaznamenala 22. víťazstvo na vrcholných pretekoch (OH, MS, SP). Líderkou celkového poradia SP zostala Talianka Dorothea Wiererová pred krajankou Lisou Vittozziovou,

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková skončila na 16. mieste. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka P. Fialková minula na strelnici štyri terče. P. Fialková nastúpila do pretekov prvýkrát v kariére v červenom drese líderky priebežného poradia disciplíny, keďže sa v predchádzajúcich dvoch pretekoch s hromadným štartom umiestnila na druhom a treťom mieste. Šestnáste miesto stačilo P. Fialkovej, aby si aj v ďalších pretekoch s hromadným štartom obliekla červený dres líderky poradia disciplíny. Pred druhou Švédkou Öbergovou má náskok 10 bodov.

"Dnešné preteky sa vyvíjali veľmi sľubne celé štyri kolá. Napriek zaváhaniu na prvej ležke a prvej stojke som bola v kontakte s čelom. Potom som urobila dve chyby na poslednej stojke a to už nestačilo na najlepšie pretekárky dneška. Okrem toho mi v záverečnom kole na lyžu stúpila Nórka, ja som spadla a predbehla ma nielen ona ale ďalšie dve. Ako som bola z pádu otrasená a stuhnutá, nedokázala som už dobehnúť súperky, ktoré mi ušli a musela som sa uspokojiť so 16. miestom. Moja premiéra s červeným číslom nedopadla najlepšie, ale stále si ho držím pre najbližšie preteky s hromadným štartom v Canmore," napísala P. Fialková na facebooku.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová finišovala po šiestich chybách na strelnici na 20. mieste. Šesťnásobná olympijská medailistka Kuzminová v decembri triumfovala v pretekoch s hromadným štartom v rámci 3. kola SP v českom Novom Meste na Morave. V rovnakej disciplíne získala zlatú medailu na OH 2018 v Pjongčangu. V hodnotení celkového poradia SP klesla na štvrtú priečku, na momentálne tretiu Nórku Olsbuovú Röiselandovú stráca Kuzminová iba dva body. Pred piatou krajankou P. Fialkovou má náskok 8 bodov.

Na štart sa postavilo 30 pretekárok. Po dvoch položkách v ľahu bola na vedúcej pozícii Francúzka Justine Braisazová s náskokom 2,4 s pred druhou Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou. Paulína Fialkovázaznamenala v ľahu jednu chybu a po druhej streľbe jej patrilo priebežné 5. miesto s minimálnou stratou na vedúcu pretekárku. Kuzminová minula na prvých dvoch položkách tri terče a v polovici pretekov bola až na 29. priečke so stratou takmer dvoch minút na čelo pretekov. Po úvodnej položke v stoji sa poradie na vedúcich pozíciach premiešalo. Na prvom mieste bola Dahlmeierová o 4,3 s pred Bieloruskou Irinou Krivkovou. Po záverečnej streľbe stále viedla Dahlmeierová o viac ako tri sekundy pred krajankou Hinzovou. Paulína Fialková dvakrát minula a do posledného bežeckého úseku vybiehala na 12. pozícii. Ešte pred cieľom zvládla Davidová predbehnúť Hinzovú a odsunula ju na konečné tretie miesto. Víťazstvo si postrážila Dahlmeierová.

Viac o téme: Biatlon Paulína Fialková Hromadný štart Mass
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Darko Bandic
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články