Počasie, meškajúce lety aj chýbajúci materiál: Utorňajší tréning zjazdu mužov v Are nebude

Podmienky vo švédskom Are komplikuje počasie
Podmienky vo švédskom Are komplikuje počasie

ARE - Na utorok plánovaný prvý oficiálny tréning zjazdu mužov na svetovom šampionáte alpských lyžiarov vo švédskom Aare zrušili. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) tak zareagovala na dopravný chaos v súvislosti s príchodom jednotlivých členov výprav na sever Európy. Viacerí pretekári a členovia ich sprievodov dorazili do dejiska šampionátu s meškaním, respektíve s chýbajúcou batožinou obsahujúcou lyžiarsku výbavu. Túto informáciu potvrdil aj vedúci slovenskej výpravy na MS 2019 Marek Didek.

"Namiesto tréningu zjazdu budú mať muži popoludní voľné jazdy pred super G. Tie absolvujú obaja slovenskí reprezentanti Martin Bendik aj Matej Prieložný. Čo sa týka Prieložného, ten bude mať so svojím tímom zajtra ráno ešte jeden tréning super G," uviedol Marek Didek a ďalej pokračoval: "Petra Vlhová bude mať po dnešnom tréningu zjazdu zajtra pokojový režim. Bude to vlastne posledný deň, keď si to bude môcť dovoliť. Potom to už bude mať nabité. Zajtra pôjde v jej prípade najmä o regeneráciu alebo ľahký tréning."

Z vyššie uvedeného vyplýva, že v dejisku majstrovstiev sveta sú už traja z deviatich nominovaných slovenských reprezentantov (Vlhová, Prieložný, Bendik). "Martin Bendik prišiel aj so svojím bratom dnes večer o devätnástej. Cestovali autom do Rigy a odtiaľ trajektom do Štokholmu," doplnil M. Didek.

Súťažná časť majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní v Aare sa začne v utorok ženskými pretekmi v super G bez slovenskej účasti. Začiatok bude o 12.30 h. Titul majsterky sveta obhajuje Rakúšanka Nicole Schmidhoferová, ktorá bude mať číslo 7. S číslom 15 sa predstaví líderka tejto disciplíny aj celého Svetového pohára Američanka Mikaela Shiffrinová. Šestnástku bude mať jej krajanka Lindsey Vonnová, ktorá v Aare ukončí svoju úspešnú kariéru.


Tagy: Martin Bendik Matej Prieložný Marek Didek

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA