Žilina vstupuje do jarnej časti s minimálnymi zmenami v kádri: Chceme zabojovať o poháre

Jaroslav Kentoš
Jaroslav Kentoš

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina ukončili päťtýždňovú zimnú prípravu a sústredia sa na jarnú časť najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2018/2019. Zverenci trénera Jaroslava Kentoša absolvovali päť zápasov, z ktorých iba v jednom dokázali triumfovať - proti čínskemu Kuang-čou Evergrande (2:0). Pred oficiálnym pokračovaním aktuálneho ročníka však majú hlavy hore a túžia zabojovať po pohárovej Európe.

"Prípravu ovplyvní strašne veľa faktorov ako zranenia, striedania, nie je tam výsledkový tlak a očakávania fanúšikov. Každý zápas v príprave má svoj význam, no zrkadlo nastaví až súťažné obdobie," povedal na pondelňajšej tlačovej konferencii klubu športový manažér "šošonov" Karol Belaník.

"Žlto-zelení" hodnotia zimnú prípravu pozitívnejšie ako letnú. Podľa predstaviteľov klubu je káder MŠK už skúsenejší a zabehnutejší. "Bližšie sme sa spoznali a tím mal nabudované dobré základy. Príprava splnila účel. Po jeseni by bolo alibistické, aby sme nepovedali, že chceme zabojovať aj o európske súťaže, či už cez ligu alebo domáci pohár," povedal lodivod Žilinčanov Kentoš.

MŠK je po jesennej časti sezóny na 3. mieste so ziskom 34 bodov a dvanásťbodovým mankom na vedúci Slovan. "Najradšej som, keď sa stále vyhráva. Ide mi najmä o to, aby sme herne vyzerali na ihrisku dobre, hrali dominantne a, samozrejme, pripisovali si pravidelne body do tabuľky," povedal kapitán Žilinčanov Michal Škvarka, ktorý po zranení absolvoval individuálnu prípravu.

V kádri tímu zo severu Slovenska došlo počas prestupového obdobia len k minimálnym zmenám. Súčasťou MŠK už nie sú Saša Šušnjar a Giorgi Tevzadze. Posilou "šošonov" sa stal gruzínsky zadák Luka Lochošvili. "Teraz to bolo pokojnejšie. Nechceli sme vstupovať zásadnejšie do tímu, pretože turbulentnejšie to bolo v zime i vlani v lete, keď prišlo k obmene hráčskej kabíny a zmenil sa aj tréner. Teraz sme si zadefinovali stabilizáciu kádra a adaptáciu mladých hráčov do 'áčka'. Prišlo teda iba k pár zmenám," skonštatoval Karol Belaník.

Káder MŠK Žilina pre jarnú časť slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2018/2019:

Brankári: Miloš Volešák, Samuel Petráš, Dominik Holec

Obrancovia: Filip Kaša, Branislav Sluka, Matej Moško, Kristián Vallo, Martin Králik, Adam Kopas, Ján Minárik, Benson Anang, Vladimír Majdan, Luka Lochošvili

Stredopoliari: Eniz Fazlagič, Miroslav Káčer, Viktor Pečovský, Vahan Bičachčjan, Michal Škvarka, Iván Santiago Díaz, Martin Gamboš, Michal Tomič

Útočníci: Lukáš Jánošík, Róbert Polievka, Roland Gerebenits, Filip Balaj, Róbert Boženík, Jaroslav Mihalík

Zmeny v kádri:

Odchody: Giorgi Tevzadze (Gruz./ ukončenie zmluvy), Aleksandar Šušnjar (Aus./ koniec hosťovania)

Príchody: Luka Lochošvili (Gruz./ Dynamo Kyjev, hosťovanie)


Tagy: MŠK Žilina Jaroslav Kentoš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Milo Fabian

DISKUSIA