Kližan končí na turnaji v Rotterdame: V prvom kole nestačil na maďarského súpera

Martin Kližan
Martin Kližan

ROTTERDAM - Slovenský tenista Martin Kližan prehral 6:7 (4), 4:6 s rovnako nenasadeným Mártonom Fucsovicsom z Maďarska v 1. kole dvojhry na turnaji ATP 500 ABN AMRO World Tennis Tournament v holandskom Rotterdame (celková dotácia 2 098 480 eur, tvrdý povrch v hale). Maďarského tenistu čaká v súboji o postup do štvrťfinále turnajová deviatka Nikoloz Basilašvili z Gruzínska.

Dvadsaťdeväťročný Kližan (39. v rebríčku ATP) a o dva roky mladší Fucsovics odohrali druhé vzájomné stretnutie. Premiérovo na seba narazili pred dvomi rokmi v stretnutí Davisovho pohára, maďarský tenista vtedy zdolal v Bratislave Kližana 3:6, 6:3, 6:3, 7:5.

V stredu nestratil v prvom sete ani jeden zo súperov svoje podanie a o výsledku úvodného dejstva musela rozhodnúť skrátená hra, v ktorej Fucsovics uspel 7:4. V druhom sete viedol Maďar už 3:1, Kližan dokázal vyrovnať na 3:3, no Fucsovics mu znovu odskočil na 5:3. Za stavu 5:4 premenil maďarský tenista na podaní druhý mečbal a tešil sa z postupu do osemfinálového 2. kola.

Dvojhra - 1. kolo:
Márton Fucsovics (Maď.) - Martin Kližan (SR) 7:6 (4), 6:4


Tagy: Martin Kližan

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Jana Birošová

DISKUSIA