Bystrica chce ísť do play-off na víťaznej vlne: Čaká nás veľký šláger, hráme o prvé miesto

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica vstúpili výborne do záverečnej fázy základnej časti Tipsport ligy 2018/2019. Úradujúci šampión triumfoval po reprezentačnej prestávke na domácom ľade nad HC Košice suverénne 5:1. Jedným gólom k tomu prispel aj niekdajší kapitán "oceliarov" Marek Baránus.

"Mali sme tlak skoro celý zápas, hoci prvá tretina bola bez gólov. Upokojil nás prvý gól a už sme hru kontrolovali. Košice sme k ničomu nepustili. Po reprezentačnej pauze sme sa chceli predstaviť už v štýle, ktorý budeme preferovať aj v play-off. To sa nám podarilo. Zahrali sme výborne v útoku aj v obrane. Výkonom sme sa priblížili k tomu, čo od nás tréner očakáva v play-off. Zdolať také silné mužstvo ako sú Košice doma 5:1 je veľmi príjemné. Zápasov proti Košiciam som už odohral veľa. Z každého gólu sa teším rovnako. Ale vždy je to trošku iné, keď to vyjde práve proti Košiciam," vyhlásil pre denník Pravda 32-ročný krídelník.

Banská Bystrica by do vyraďovacej fázy zamierila najradšej z čo najvyššej priečky. "Vždy je najlepšie ísť do play-off z prvého miesta. Máte tak výhodu domáceho prostredia až po finále. Ak sa do neho dostanete. Na druhej strane to nemusí nič znamenať. Play-off je úplne iná súťaž. Pokojne môže aj ôsmy vyradiť prvého. Netreba sa na nič spoliehať, vždy myslieť len na najbližšieho súpera a čo najlepšie sa na neho pripraviť," povedal skúsený útočník.

Veľa napovie už piatkové derby na ľade aktuálne prvého Zvolena. Druhá Banská Bystrica má rovnaký počet bodov. "Čaká nás veľký šláger. Hráme o prvé miesto, ale víťaz ešte automaticky nemusí vyhrať základnú časť. Potom odohráme ešte štyri zápasy, v hre bude ďalších dvanásť bodov, čo nie je málo. Hore to je dosť vyrovnané, takže poradie sa môže pomeniť. Snažíme sa hrať zodpovedný hokej. Verím, že šnúru víťazstiev už do konca základnej časti neprerušíme," uzavrel Marek Bartánus.


Tagy: HC '05 iClinic Banská Bystrica Marek Baránus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Milan Kapusta

DISKUSIA