Spartak nechce nastúpiť proti Slovanu Bratislava: Odmietame odohrať zápas na stavenisku!

Gól v sieti Slovana
Gól v sieti Slovana

TRNAVA - Futbalový klub FC Spartak Trnava odmieta nastúpiť v nedeľu 3. marca 2019 v zápase predposledného 21. kola základnej časti najvyššej slovenskej súťaže proti domácemu tímu ŠK Slovan Bratislava na zrekonštruovanom Tehelnom poli. Dôvodom je skutočnosť, že štadión doteraz nie je skolaudovaný.

"Odmietame odohrať rizikový zápas na stavenisku, a to najmä z hľadiska bezpečnosti všetkých aktérov, ale najmä našich hráčov, realizačného tímu a fanúšikov," uvádza sa v stanovisku, ktoré vedenie trnavského klubu v piatok poslalo Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ), Únii ligových klubov (ÚLK) a klubu ŠK Slovan Bratislava.

"Podľa našich informácií nie je nový štadión na Tehelnom poli skolaudovaný, dokonca do dočasného užívania je odovzdaná iba jedna, a to hlavná tribúna, ostatné nie, čo je absolútne v rozpore, aby sa tam hral majstrovský zápas. Nehovoriac o ďalších nedostatkoch, ktoré sú absolútne v rozpore s Komisiou pre štadióny a ihriská SFZ," dopĺňa sa v stanovisku trnavského klubu po piatkovej bezpečnostnej porade.

Problémom je podľa vedenia úradujúceho slovenského majstra aj postoj Slovana Bratislava k fanúšikom hostí, ktorí podľa stanoviska "andelov" dostali príliš málo vstupeniek. "Organizátor zápasu poskytol 400 kusov vstupeniek do sektoru hostí, čo je menej ako 2 % z aktuálnej kapacity štadióna. Pre náš klub je toto neakceptovateľné. Žiadame o navýšenie vstupeniek do sektoru hostí pre našich fanúšikov na 5 %, čo je 1100 vstupeniek," uvádza sa v stanovisku "červeno-čiernych". Slovan pritom iba nedávno ohlásil, že stretnutie je vypredané, kapacita štadióna na Tehelnom poli je 22 500 miest.

Trnavčania vidia aj ďalšie alternatívy na uskutočnenie duelu. "Na zápas odmietame nastúpiť, resp. sme ochotní súhlasiť s jeho odložením a odohraním až po tom, čo štadión bude spĺňať všetky potrebné kritériá k jeho odohraniu. Ako ďalšiu z možností ho navrhujeme odohrať v pôvodnom termíne na štadióne na Pasienkoch," píše sa v spomenutom stanovisku FC Spartak. "V prípade, že sa našimi vyššie uvedenými námietkami nebude organizátor a príslušné riadiace orgány zaoberať, budeme o situácii informovať Európsku futbalovú úniu (UEFA). Nie je totiž možné hrať zápas na stavenisku a hazardovať s bezpečnosťou a zdravím všetkých aktérov," uzavrel trnavský klub vo svojom stanovisku.


Tagy: FC Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Medňanský

DISKUSIA