Majstrovstvá nebudú iba o hokeji: Slovensko chce odprezentovať krásy krajiny

Árpád Érsek a Igor Nemeček
Árpád Érsek a Igor Nemeček

KOŠICE - Slovenský zväz ľadového hokeja a Ministerstvo dopravy a výstavby SR sa pred májovými majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji rozhodli spojiť sily a chcú Slovensko prostredníctvom šampionátu zviditeľniť nielen ako hokejovú krajinu.

"Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji nemajú iba športový rozmer. Je to skvelá príležitosť, ako prezentovať našu krajinu v čo najlepšom svetle. Na Slovensko zavíta viac ako 700 novinárov a ich odkazy budú smerovať do všetkých končín sveta. Teší nás, že nielen samosprávy v dotknutých mestách si uvedomujú dôležitosť blížiaceho sa podujatia. Vítame spoluprácu s Ministerstvom dopravy a výstavby SR v oblasti propagácie Slovenska a veríme, že sa nám spoločnými silami podarí našu krajinu pred zahraničnými návštevníkmi prezentovať čo najzaujímavejšie a v čo najlepšom svetle,” povedal riaditeľ organizačného výboru MS 2019 Igor Nemeček.

Svetový šampionát budú Košice a Bratislava hostiť od 10. do 26. mája 2019. Hlavným cieľom spolupráce je osloviť návštevníkov šampionátu a presvedčiť ich, že Slovensko je nádherná krajina, ktorú sa oplatí spoznávať. "Ako bývalý aktívny športovec a dnes minister, ktorý má na starosti aj cestovný ruch, vidím veľký potenciál v tom, aby sme aj vďaka tomuto podujatiu prilákali na Slovensko množstvo fanúšikov a predstavili im krásy našej krajiny. Svetový šampionát je tým správnym miestom ukázať svetu neopakovateľnú hokejovú atmosféru a ošiaľ, ktorý môžu zažiť len u nás. Zároveň ich však chceme presvedčiť o tom, že dovolenka na Slovensku je dobrý nápad. Dôležité je, aby sa do našej krajiny s radosťou vracali,” uviedol minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek.

Rezort dopravy naplánoval rôzne propagačné aktivity na obdobie pred šampionátom aj počas jeho diania. "Domáci i zahraniční fanúšikovia budú mať k dispozícii informácie o našej krajine na štadiónoch aj vo fanzónach v Bratislave a v Košiciach. Chceme im sprostredkovať čo najviac informácií o miestach, ktoré sa z hľadiska cestovného ruchu oplatí navštíviť,“ prezradil marketingový manažér šampionátu Lukáš Donoval.

Slovensko ako hokejovú krajinu reprezentuje aj lokomotíva Macejko, ktorý je oficiálnym maskotom majstrovstiev sveta. Medzi hlavnými dejiskami hokeja, teda východom a západom, budú športových fanúšikov prevážať reklamné IC vlaky. "Teším sa, že sa hokejový šampionát vracia do Košíc a Bratislavy. Množstvo fanúšikov totiž necestuje na majstrovstvá sveta iba kvôli samotným zápasom, ale chcú objavovať i nové zaujímavé miesta. A naša krajina im naozaj má čo ponúknuť,” povedal košický rodák Jiří Bicek, držiteľ Stanleyho pohára zo sezóny 2002/2003.

Ako referuje rezort prostredníctvom tlačovej správy, propagácia Slovenska v spojení s ľadovým hokejom je aj súčasťou programu na popredných európskych veľtrhoch cestovného ruchu v Prahe, Moskve, Berlíne a venujú sa jej aj slovenské zahraničné zastupiteľstvá cestovného ruchu.


Tagy: Igor Nemeček SZĽH Árpád Érsek

Zdroj:
SITA
Foto:
SZĽH/Peter Suľovský

DISKUSIA