Mimoriadne vyrovnaný súboj o finále play-off: Bystrici to u nás čo najviac znepríjemníme

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica vedú nad HK Poprad v semifinálovej sérii po dvoch domácich stretnutiach 2:0. Na triumfy 5:4 v sobotu a 4:3 v nedeľu sa však poriadne nadreli. V druhom zápase hostia z Popradu otvorili skóre, ale "barani" dvoma zásahmi v druhej tretine otočili stav vo svoj prospech. V tretej časti Popradčania dvakrát vyrovnali, ale Banskobystričania vždy pridali o gól naviac a víťazstvo nepustili z rúk.

"Bol to veľmi náročný zápas, rovnako ako v sobotu. Myslím si, že celá séria s Popradom bude náročná. Bolo to o jednom góle, ktorý sme, našťastie, strelili my, takže sme radi. Je dobré, že sme doma dvakrát uspeli, ale musíme byť stále pripravení a neskladať zbrane," uviedol po stretnutí 24-ročný útočník Banskej Bystrica a autor jedného gólu Dávid Šoltés, ktorý varuje, že aktuálny šampión ešte nemá postup vo vrecku. "Vedieme 2:0 na zápasy a séria sa sťahuje k nim. Určite na nás vybehnú a opäť nás nečaká nič jednoduché. Podľa mňa to bude opäť o jednom, dvoch góloch. Niekedy je lepšie víťaziť o jeden gól ako o päť," povedal rodák z Košíc.

Jeho slová potvrdil aj popradský útočník Matúš Paločko, ktorý sa v nedeľu prezentoval dvoma zásahmi. "Boli to dva mimoriadne vyrovnané zápasy s tesným výsledkom. Musíme na to zabudnúť a pripraviť sa na dôležité duely doma. Banská Bystrica mala výhodu v tom, že stále viedla a my sme stále naháňali výsledok. Možno, keby sme dali gól z trestného strieľania, celý zápas by sa inak vyvíjal. Play-off je najmä o maličkostiach a chybách. Kto tie chyby súpera využije, ide do vedenia. Žiaľ, opäť sme prehrali o gól," uviedol odchovanec HK Poprad. "Kamzíci" sa tak ľahko nechcú vzdať. "Nemáme čo stratiť, hrá sa štyri víťazstvá a súperovi to u nás chceme čo najviac znepríjemniť," dodal 28-ročný krídelník.


Tagy: HK Poprad Matúš Paločko HC '05 iClinic Banská Bystrica Dávid Šoltés

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Jakub Julény

DISKUSIA