V pražskom derby remíza Slavie so Spartou: Štetina odohral celý zápas, Stoch striedal

Lukáš ŠtetinaLukáš Štetina Zdroj: facebook AC Sparta Praha

PRAHA - Nedeľňajšie derby pražských S medzi Slaviou a Spartou v 28. kole najvyššej českej súťaže sa skončilo nerozhodne 1:1. Domáci "zošívaní" sa dostali do vedenia v 20. minúte zásluhou Tomáša Součeka, ale náskok neudržali. Po zmene strán zariadil pre hostí bod Srdjan Plavšič.

V drese Sparty odohral celý zápas slovenský stopér Lukáš Štetina a do štatistík si pripísal žltú kartu. Na opačnej strane Miroslav Stoch nastúpil až v 73. minúte. Slavia má na čele ligovej tabuľky päťbodový náskok pred Plzňou, Sparta je tretia. Jablonec zdolal Duklu Praha 2:1. V drese hostí videl žltú kartu slovenský stopér Ján Ďurica. Dukla prehrala tretíkrát za sebou a v ligovej tabuľke je na poslednom mieste.

28. kolo - sumáre:
Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (1:0)
Góly: 20. Souček - 53. Plavšič

FK Jablonec - Dukla Praha 2:1 (1:1)
Góly: 41. Chramosta, 58. Hübschman - 22. Holík, ČK: 37. Doumbia (Dukla)
/J. Považanec odohral celý zápas, A. Fábry sedel na lavičke náhradníkov - J. Ďurica odohral celý duel a v 90. min videl ŽK, S. Dancák a R. Kovaľ sedeli na lavičke náhradníkov./

Viac o téme: Sparta Praha Slavia Praha