Vytúžené zlato! Slovensko oslavuje na domácej pôde titul majstrov Európy

Slovensko získalo zlatú medailuSlovensko získalo zlatú medailu Zdroj: WBHF

BRATISLAVA - V bratislavskej Engerau aréne sa od piatka do nedele konal hokejbalový Euro Cup 3vs3 kategórie masters (muži nad 35 rokov), ktorý organizovala federácia WBHF (World Ball Hockey Federation).

Z titulu majstrov Európy sa na domácej pôde teší Slovensko. To sa po odohraní ôsmich zápasov v základne časti (hralo sa každý s každým) umiestnilo na druhej priečke práve za svojím finálovým súperom, ktorým bol Tím Európy.

Prvý duel týchto mužstiev skončil 0:4 v neprospech Slovenska, no vo finále prišla odplata. Slováci v play-off najskôr v štvrťfinále zdolali Fínov 10:0 a v semifinále Rusko 5:4. Napokon lepšie zvládli aj súboj o zlato, v ktorom porazili svojho súpera vo vynikajúcom zápase 7:5.

Za svoj výkon počas celého turnaja si však aj Tím Európy zaslúži obrovské uznanie, no hráči Slovenska pod vedením Pavla Meriada a s lídrami ako Branislav Varga, Róbert Ondrušek, Ján Turan či Branislav Thron to dotiahli zaslúžene až na najvyššiu priečku.

Bronz vybojovali Česi, ktorí v napínavom súboji taktiež vrátili Rusom prehru a v súboji o medailu ich zdolali 6:4. Na turnaji si historickú hokejbalovú premiéru odbilo aj Bielorusko, ktoré sa nakoniec umiestnilo na predposlednom mieste.

Viac o téme: Slovensko Tím Európa WBHF
  • Zdroj: športky