WBHF čaká ďalší mimoriadne atraktívny rok: Šampionát v karibskom raji, ale aj v Kanade

BRATISLAVA - Hokejbalovú federáciu WBHF (World Ball Hockey Federation) čaká ďalší mimoriadne zaujímavý rok. Svedčia o tom aj destinácie jednotlivých šampionátov.

V októbri 2019 sa budú konať Majstrovstvá sveta 4vs4 v karibskom raji na ostrove Turks a Caicos. Pôjde o naozaj špeciálnu športovú akciu, na ktorej sa očakáva účasť hokejbalových veľmocí - Kanady, USA, Slovenska, Česka, ale aj Ruska, Veľkej Británie a škandinávskych novicov vo federácii, ktorými sú Fíni a Švédi. Hrať sa bude v troch kategóriách, a to muži, ženy a masters (veteráni nad 35 rokov). 

Mládežnícky šampionát do 17 a 19 rokov vo formáte 3vs3 pre zmenu privíta kanadský Montreal, boj o európsky primát 5vs5 v kategórii U14 a U16 sa bude konať v českých Litoměřiciach a MS masters taktiež privíta krajina javorového listu.

Samotná federácia prežila atraktívny rok 2018, pričom ukázala svoju jedinečnosť a expandovala aj do nových krajín. V lete sa prvýkrát v histórii konal hokejbalový šampionát v ruskej Moskve, kde sa z triumfu tešili Česi. Kategóriu masters pred domácim publikom v Ústí nad Labem taktiež ovládlo Česko.

V Nitre sa konali MS do 14, 16, 18 a 20 rokov a Slovensko zaznamenalo veľkú medailovú žatvu zakončenú dvoma zlatami. Všetko vyvrcholilo exkluzívnym turnajom 3vs3 v Bratislave, ktorý si podmanila Kanada a ovládla tri kategórie.


Tagy: WBHF

Zdroj:
športky
Foto:
wbhf.info

DISKUSIA