Sebavedomí Slováci si idú po ďalšiu výhru: Nebude to jednoduché, ale máme veľkú šancu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

KOŠICE - Hokejovú reprezentáciu SR čaká v utorok proti Nórsku v Michalovciach generálka na blížiace sa majstrovstvá sveta. Zverenci kanadského kouča Craiga Ramsayho sa na záverečný duel naladili sobotňajším triumfom 6:1 nad Veľkou Britániou a podobný výsledok by radi zopakovali aj v stretnutí proti protivníkovi zo severu Európy. Nóri však rozhodne nepredajú kožu lacno.

"Dlho som ich nevidel hrať. Musíme si pozrieť video a zanalyzovať si súpera. Neviem, akým štýlom hrajú, ale určite sa na to spoločne pozrieme a dobre sa na pripravíme na zápas," stručne sa vyjadril útočník Tomáš Tatar. "Už sa teším do Michaloviec. Užívam si každý moment, keď hrám pred našimi fanúšikmi. Sme hokejová krajina," doplnil krídelník, ktorý by mal byť lídrom slovenskej ofenzívy na majstrovstvách sveta.

To, že Nórsko je na papieri silnejšie družstvo ako Veľká Británia, si uvedomuje Róbert Lantoši. Napriek tomu však verí, že Slovensko dokáže na záver prípravy uspieť. "Nebude to jednoduchý zápas. Ak si budeme všetci plniť svoje povinnosti, rovnako, ako to bolo v stretnutí proti Británii, tak máme veľkú šancu zvíťaziť," myslí si útočník HK Nitra.

Konformne sa vyjadril útočník Matúš Sukeľ. Po novom už hráč českej Sparty Praha hral v dueli proti Veľkej Británii na pozícii prvého centra s krídelníkmi Tomášom Tatarom a Richardom Pánikom, kde nahradil chorého Libora Hudáčka. "Zápas proti Nórom bude opäť o niečo náročnejší. Urobíme všetko pre to, aby sme uspeli a do majstrovstiev sveta vstúpili s víťaznou mentalitou. Fanúšikovia sú skvelí v každom jednom stretnutí a verím, že na samotnom šampionáte to bude parádne," uviedol M. Sukeľ.

Do Michaloviec sa teší obranca Martin Marinčin, v domovine mu imponujú najmä fanúšikovia. Obranca Toronta sa do prípravy zapojil až neskôr, prv mu to nedovolili klubové povinnosti. "V Kanade mi chýba táto atmosféra, pretože tam je to na štadióne mŕtve. Fanúšikovia na Slovensku sú neskutoční, stále povzbudzujú. Sú tu fankluby, ktoré sa starajú o dobrú náladu. Nám hráčom to veľmi pomáha. Dúfam, že aj počas MS budú priaznivci stáť pri nás za každého stavu," povedal 27-ročný bek, ktorý má za sebou už dva svetové šampionáty. Slovensko reprezentoval aj na ZOH 2014 v Soči.

Na stretnutie proti Nórsku by už mal byť k dispozícii realizačnému tímu aj brankár Patrik Rybár. Dvadsaťpäťročný gólman Grand Rapids v AHL si už vyzdvihol na letisku vo Viedni výstroj, ktorý zo zámoria dorazil s meškaním.

Slovenská hokejová reprezentácia odštartuje majstrovstvá sveta počas prvého hracieho dňa v piatok 10. mája o 20.15 h proti tímu USA. V "košickej" skupine figurujú aj Fínsko, Kanada, Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia a Dánsko.


Tagy: Martin Marinčin Slovensko Tomáš Tatar Róbert Lantoši Matúš Sukeľ Craig Ramsay

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – Oliver Ondráš

DISKUSIA