VIDEO Dominanty v šatni slovenskej reprezentácie: Slováci majú výhodu komfortu domáceho tímu

Prehliadka Steel arény pred domácimi MS v hokeji 2019Prehliadka Steel arény pred domácimi MS v hokeji 2019 Zdroj: TASR - Milan Kapusta

KOŠICE - Košická Steel aréna je štyri dni pred začiatkom 83. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji pripravená hostiť vrcholné svetové podujatie. Už v pondelok do dejiska šampionátu pricestovali domáci Slováci, ostatné tímy budú prichádzať v nasledujúcich dňoch.

"Z nášho pohľadu je hala takmer pripravená. Finišujeme už len s detailami. Začínajú prichádzať tímy, takže už sa to blíži,“ povedala riaditeľka lokálneho organizačného výboru pre Košice Aneta Büdi a prezradila, že z pôvodnej kapacity arény fanúšikovia nebudú môcť využiť približne 700 miest. Každý duel v Košiciach tak môže sledovať približne 7500 priaznivcov.

Počas príprav na MS 2019 sa organizátori museli vyrovnať s viacerými problémami. "Všetko sme dlhodobo plánovali, preto sme to bez výraznejších ťažkostí zvládli,“ referuje Büdi. Tiež prezradila, že v súvislosti so Steel arénou museli organizátori urobiť niekoľko úprav, aby reagovali na požiadavky tímov. "Fíni a Dáni chceli steny tam, kde pôvodne neboli. Tak sme im ich vybudovali,“ priznala.

Slovensko vstúpi do domáceho šampionátu už v piatok 10. mája večerným duelom proti Američanom a smerom k fanúšikom majú organizátori veľkú prosbu: "Prichádzajte na zápasy s dostatočnou rezervou.“ Dôvodom sú bezpečnostné prehliadky. "Opatrenia sú štandardné v zmysle slovenských zákonov. Predstavitelia IIHF boli prekvapení, aké to máme prísne. Chceli by sme poprosiť fanúšikov, aby prichádzali na zápasy skôr, pretože ich čakajú vstupné kontroly,“ informovala riaditeľka komunikácie MS 2019 Michaela Grendelová. Pridala aj zaujímavosť v súvislosti s pokrytím turnaja. "Na šampionát sa akreditovalo približne 700 novinárov. Budeme tu mať štáb z Číny a prihlásil sa aj novinár z Mongolska,“ povedala.

V pondelok popoludní už bola pripravená aj šatňa slovenského výberu. Tím vedený trénerom Craigom Ramsaym má k dispozícii najlepšiu kabínu v celej hale. Počas klubovej sezóny sú v nej doma hokejisti HC Košice. "Slováci majú výhodu komfortu domáceho tímu. Verím, že si ho užijú hlavne po víťazných dueloch. Dominantou je koberec so slovenským štátnym znakom,“ poznamenal riaditeľ turnaja pre šport a logistiku Miloslav Klíma a pokračoval: "Pomaly prídu aj ďalšie tímy, poslední prídu Briti. Majstrovstvá sa môžu v piatok začať.“

Prehliadka Steel arény pred Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR - Milan Kapusta

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Slovensko Miloslav Klíma Michaela Grendelová Aneta Büdi
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Milan Kapusta; VIDEO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články