Skvelá Barteková so zemiakovou medailou: Pódiové umiestnenie jej tesne uniklo

Danka Barteková
Danka Barteková

ČCHANGWON - Slovenskej reprezentantke Danke Bartekovej tesne uniklo pódiové umiestnenie na pretekoch Svetového pohára v streľbe z brokových zbraní v kórejskom Čchangwone. Členka ŠCP Bratislava obsadila v dvojdňovej súťaži v skeete žien 4. miesto a prišla o tohtosezónnu nezdolanosť, keď predchádzajúce štyri štarty premenila na víťazstvá (VC Cypru v Larnake, Qatar Open v Dauhe, Jarný pohár a Memoriál J. Čavaru v Trnave).

Barteková si pri svojej tohtoročnej premiére v seriáli SP vybojovala postup do šesťčlenného finále v dodatočnom k.o. rozstrele, keď v kvalifikácii dosiahla 119 terčov (24-24-24-23-24). S ďalšími dvoma súperkami bojovala o zostávajúce dve miestenky, napokon sa jej podarilo odsunúť za seba Číňanku Čang Cheng a ako poslednej preniknúť do finále. V ňom doplatila na chyby v závere položky, na posledných siedmich terčoch zaváhala trikrát (na posledných jedenástich štyrikrát). Po štyridsiatich terčoch pri suverénnej Američanke Kimberly Rhodovej zaostávala Slovenka za talianskymi súperkami Dianou Bacosiovou a Chiarou Cainerovou o dva body a skončila tesne za stupňom víťazov - takisto ako vlani na majstrovstvách sveta v rovnakom dejisku (na šampionáte v Čchangwone ju klasifikovali tiež na 4. priečke, pozn.).

"Prvý štart Svetového pohára je úspešne za mnou. Zemiaková medaila je presne to, čo športovcom zabezpečí dosť motivácie do ďalších tréningov. Napriek tomu som s mojím výkonom spokojná. Stálo ma veľa síl zvládnuť niektoré krízy počas týchto dni. Som rada, že som mala možnosť dostať sa do finále so streleckými legendami ako Kim Rhodová, Diana Bacosiová či Chiara Cainerová, ktoré napokon obsadili pódium. Šesť chýb na opačných dvojstreloch naznačuje, že viem, na čo sa mám zamerať na nasledujúcich tréningoch," uviedla na svojej oficiálnej prezentácii na sociálnej sieti D. Barteková.

V 56-člennom štartovom poli figurovali aj ďalšie dve Slovenky. Lucia Kopčanová si oproti štvrtku polepšila a zo 46. sa vyšvihla na 30. pozíciu celkovým výkonom 111 terčov (21-22-20-24-24). Veronika Sýkorová si udržala 44. post, keď mala na konte 107 terčov (20-21-22-22-22).

V súťaži mužov bez slovenského zastúpenia majú skeetari za sebou I. časť kvalifikácie, plný počet 50 terčov trafilo z 84 štartujúcich kvarteto Mansour Al Rashedi (Kuvajt), Federico Gil (Arg.), Sheeraz Sheikh (India) a Erik Watndal (Nór.).

Výsledky - piatok:

ženy (konečné poradie): 1. Kimberly Rhodová (USA) 57 b. (v kvalifikácii 122), 2. Diana Bacosiová 54 (123 - vyr. svet. rekord), 3. Chiara Cainerová (obe Tal.) 44 (120 /k.o. rozstrel 8/), 4. Danka Barteková 33 (119 /k.o. rozstrel 1+2/), 30. Lucia Kopčanová 111, 44. Veronika Sýkorová (všetky SR) 107

muži (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Mansour Al Rashedi (Kuvajt), Federico Gil (Arg.), Sheeraz Sheikh (India) a Erik Watndal (Nór.) po 50


Tagy: Danka Barteková

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook - Danka Barteková/Karl Haaga

DISKUSIA