NHL praje aj iným krajinám: Nemci túžia po svojej hviezde, druhá kanadská posila v jediný deň!

Pierre-Luc Dubois
Pierre-Luc Dubois

OTTAWA - Ďalšou posilou kanadského tímu na hokejových majstrovstvách sveta v Bratislave a v Košiciach bude útočník Columbusu Blue Jackets Pierre-Luc Dubois.

Dvadsaťročný center má za sebou vydarenú sezónu, v ktorej strelil 27 gólov a pridal 34 asistencií v 82 zápasoch základnej časti. Ďalších päť bodov pridal v play off. Blue Jackets senzačne v štyroch zápasoch vyradili víťaza Prezidentskej trofeje Tampu Bay Lightning, ale potom neprešli cez Boston Bruins. 

Kanada má ešte jedno voľné miesto na súpiske, podľa TSN chce tím pridať ešte jedného obrancu. Kanada v úvodnom zápase na MS prehrala v piatok v Košiciach s Fínskom 1:3. "Javorové listy" čaká v nedeľu zápas s Veľkou Británou a v pondelok so Slovenskom. 

Nemci bažia po jednotke Colorada

Vedenie nemeckej hokejovej reprezentácie sa snaží, aby tím na majstrovstvách sveta v Bratislave a Košiciach posilnil brankár Colorada Avalanche Philipp Grubauer. Po vypadnutí jeho tímu v play off NHL ešte musí prejsť lekárskou prehliadkou, aby dostal od klubu zelenú na MS. 

"Sme v pravidelnom kontakte. Vo štvrtok sme spolu telefonovali a čakala ho lekárska prehliadka. Čoskoro budeme vedieť, či príde, alebo nie. Každopádne on chce veľmi prísť," povedal podľa webu focus.de športový riaditeľ Nemeckého hokejového zväzu Stefan Schaidnagel. Podľa nemeckých médií by Grubauer mohol na Slovensko pricestovať 12. mája. 

Nemci vstúpia do turnaja v košickej A-skupine v sobotu o 16.15 duelom s Veľkou Britániou. Proti Slovensku nastúpia v stredu 15. mája. 


Tagy: Nemecko Kanada Philipp Grubauer Pierre-Luc Dubois

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Chris O'Meara

DISKUSIA