Vysoký trest pre obrancu Michaloviec: Grécky zadák opľul súpera

Na snímke MFK Zemplín Michalovce Llazaros RotaNa snímke MFK Zemplín Michalovce Llazaros Rota Zdroj: TASR – Roman Hanc

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) za hrubé nešportové správanie pozastavila výkon športu na päť týždňov od 9. mája 2019 obrancovi MFK Zemplín Michalovce Llazarosovi Rotovi. Grécky zadák "východniarov" v zápase proti ŠKF iClinic Sereď v rámci 7. kola skupiny o titul vo Fortuna lige 2018/2019 sa previnil opľutím hráča súpera.Alexa Ivána a do konca tejto sezóny si už nezahrá. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

 

Z hráčov najvyššej súťaže a II. ligy majú po piatej žltej karte dištanc na jedno súťažné stretnutie od 12. 5. Lukáš Čmelík (Dunajská Streda) a Roman Haša (Skalica), od 11. mája Roman Begala (Trebišov), za deväť žltých kariet nebudú v najbližšom dueli k dispozícii Aldo Omar Baéz (Sereď), Róbert Štefánek (Dubnica nad Váhom) - obaja od 12. 5. a Patrik Zajac (Trebišov) od 11. mája, stop na jedno súťažné stretnutie po dvanástej ŽK má stopér fortunaligovej Serede Ľubomír Michalík, a to od 12. 5. 2019. Hráč FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa Dávid Kondrlík má predbežným ochranným opatrením pozastavený výkon športu až do rozhodnutia "disciplinárky". Tá na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v zápase, stanoviska odbornej komisie KR SFZ a vlastných zistení začala disciplinárne konanie a žiada Kondrlíka o písomné stanovisko do 21. mája k situácii zo 7. minúty (kopnutie brankára domácich Miloša Volešáka nadmernou silou v súboji o loptu do hlavy so zranením a následné vylúčenie, pozn.) v stretnutí 28. kola II. ligy v Žiline proti B-tímu MŠK (hralo sa 12. 5.). Stanovisko spolu s lekárskou správou o zdravotnom stave hráča aj s predpokladanou dobou liečenia musí zaslať aj žilinský klub, tiež do spomenutého termínu 21. 5. 2019.

Za hrubé nešportové správanie sa divákov (použitie pyrotechniky) a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) pred domácim stretnutím s Dunajskou Stredou v rámci 7. kola nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige DK SFZ potrestala MŠK Žilina finančnou pokutou 300 eur. Slavoj Trebišov dostal tiež disciplinárnu sankciu - zaplatí 150 eur za hrubé nešportové správanie sa divákov (použitie pyrotechniky, vulgárne pokriky voči rozhodcovi a vhodenie predmetu smerom k arbitrom) a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas domáceho stretnutia 27. kola II. ligy proti FK Poprad. Klub 1. FC Tatran Prešov potrestala disciplinárna komisia SFZ pokutou 150 eur za hrubé nešportové správanie sa diváka (použitie pyrotechniky, s následným prerušením stretnutia) počas zápasu 27. kola II. ligy v Bardejove s domácim Partizánom BŠK.

Na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v zápase a priloženej fotodokumentácie DK SFZ začala disciplinárne konanie voči AS Trenčín a do 21. mája žiada klub o písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu sa divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky a vhodenie uvoľneného kovového zábradlia na ihrisko) počas stretnutia v Zlatých Moravciach s domácim FC ViOn v rámci 8. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie vo Fortuna lige 2018/2019. FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble má tiež zaslať písomné stanovisko, a to k nedostatočnej usporiadateľskej službe (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas spomenutého stretnutia s Trenčínom.

DK SFZ začala disciplinárne konanie aj voči ďalším dvom účastníkom najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v zápase, záznamu o činnosti náhradného rozhodcu a priloženej fotodokumentácie žiada ŠK Slovan Bratislava i FC DAC 1904 Dunajská Streda do 21. mája 2019 o písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu sa divákov (použitie pyrotechniky a oneskorené začatie stretnutia) a nedostatočnej usporiadateľskej služby (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky). V prípade Slovana to bolo pred a počas domáceho duelu "belasých" so Žilinou a v prípade Dunajskej Stredy pred stretnutím FC DAC so Sereďou, tiež v rámci 8. kola nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige.

Viac o téme: DK SFZ Llazaros Rota
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Roman Hanc
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články