Perfektný deň pre českých bratov: Fantázia v pohybe, správy radosti a šťastia z Talianska

Karolína PlíškováKarolína Plíšková Zdroj: Twitter/BNL Internazionali Italia

RÍM - Víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Internazionali BNL d'Italia v talianskom Ríme (dotácia 3 452 538 USD, antuka) sa stala česká hráčka Karolína Plíšková. Dvadsaťsedemročná "štvorka" podujatia triumfovala v nedeľňajšom finále nad britskou súperkou Johannou Kontovou za 86 minút 6:3, 6:4.

Pre Plíškovú je to 13. singlový titul na okruhu WTA, v tomto kalendárnom roku vyhrala aj januárový turnaj v austrálskom Brisbane.

Vo finále štvorhry triumfoval v talianskej metropole bielorusko-austrálsky nenasadený pár Viktoria Azarenková, Ashleigh Bartyová, ktorý zvíťazil nad osmičkami deblového "pavúka", nemecko holandským tandemom Anna-Lena Grönefeldová, Demi Schuursová za 72 minút 4:6, 6:0, 10:3 (zápasový tajbrejk).

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Internazionali BNL d'Italia v talianskom Ríme (dotácia 3 452 538 USD, antuka):

Dvojhra - finále:
Karolína Plíšková (ČR-4) - Johanna Kontová (V. Brit.) 6:3, 6:4

Štvorhra - finále:
Viktoria Azarenková, Ashleigh Bartyová (Biel./Aus.) - Anna-Lena Grönefeldová, Demi Schuursová (Nem./Hol.-4) 4:6, 6:0, 10:3 (zápasový tajbrejk) za 72 minút

Viac o téme: Karolína Plíšková Johanna Kontaová