V kauze pedofilov padla ďalšia hlava: V Anglicku usvedčili bývalého trénera

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BOURNEMOUTH - Porota Korunného súdu v Bournemouthe uznala bývalého mládežníckeho futbalového trénera Boba Higginsa vinným zo zneužívania mladistvých. Podľa obžaloby sa zločinov dopúšťal počas 25 rokov kariéry. Celkovo ho usvedčili v 45 bodoch zo sexuálnych útokov na 23 chlapcov. Svoj trest spozná neskôr, informovala agentúra AP.

Šesťedisatšesťročný Higgins pracoval v kluboch FC Southampton, Peterborough United a trénoval aj mládežnícku reprezentáciu Malty. Pred súdom pre podozrenie z pedofílie nestál po prvý raz, v predchádzajúcom procese porota nedospela k verdiktu a v 90.-tych rokoch ho oslobodili spod obžaloby z napadnutia.

Higgins je ďalší v rade bývalých trénerov, ktorý sa postavil pred súd za sexuálne zneužívanie mladistvých. Niekdajšieho kouča v Manchestri City a Crew Alexandra Barryho Bennella potrestali vlani vo februári 30 rokmi väzenia, Gerorge Ormond z Newcastlu United dostal o desať rokov menej. Kustód Celticu Glasgow James McCafferty sa priznal a súd mu vymeral šesť rokov a deväť mesiacov odňatia slobody.

Kauza s pedofilmi v britskom futbale sa prevalila na konci roka 2016, keď na problém poukázala BBC.


Tagy: Bob Higgins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA