Hapal kladie dôraz na mentálnu prípravu: Každá strata s Azerbajdžanom môže byť problém!

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal počas tlačovej konferencie pred priateľským stretnutím s Jordánskom Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal počas tlačovej konferencie pred priateľským stretnutím s Jordánskom Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

ŠAMORÍN - Na nedeľňajšom zraze slovenskej futbalovej reprezentácie v Šamoríne privítal tréner Pavel Hapal 21 z 29 nominovaných hráčov. Pre klubové povinnosti chýbal kapitán Marek Hamšík a neskôr príde aj ďalší stredopoliar Juraj Kucka, ktorý je v Prievidzi na exhibícii. Z ďalších hráčov sa zatiaľ nedostavili Peter Pekarík, Patrik Hrošovský, Ján Greguš, Albert Rusnák, Dávid Hancko a Ondrej Duda. Hamšík sa k výberu po prílete z Číny pripojí až v stredu, ostatní v priebehu najbližších 24 hodín.

Po domácom prípravnom stretnutí s Jordánskom (v piatok 7. júna o 20.30 h v Trnave) zúži Hapal výber na zápas kvalifikácie majstrovstiev Európy 2020 v Azerbajdžane (v utorok 11. júna o 18.00 SELČ v Baku) na 23 mien. Slováci majú v kvalifikačnej skupine po dvoch zápasoch na konte tri body, doma zdolali Maďarsko 2:0 a na pôde Walesu prehrali 0:1. Azerbajdžan vo svojom jedinom doterajšom vystúpení podľahol v Chorvátsku 1:2, pred zápasom so Slovenskom si v Bakcell Arene v Baku zmeria v sobotu sily s Maďarskom.

Júnový asociačný termín prináša so sebou úskalie konca sezóny, hráči sú v (medzi)dovolenkovom období krátko po ukončení klubových povinností. Musia sa však ešte udržať v stopercentnej koncentrácii, pretože kto stratí body v Azerbajdžane, sťaží si postupovú cestu na šampionát. "Jordánsko pre mňa nie je neznáma, videl som ho na videu vo viacerých zápasoch. Je to veľmi húževnatý súper s organizovanou obranu a silnými štandardkami. Šancu v tomto zápase dostanú hráči zo širšieho kádra, pretože pre nás je samozrejme kľúčový zápas s Azerbajdžanom. Máme desať dní na to, aby sme na neho mužstvo mentálne pripravili. Hráči sú však profesionáli a vedia, že náš cieľ v Baku je víťazstvo, hoci táto skupina vyzerá byť veľmi vyrovnaná. Každá strata s Azerbajdžanom môže byť problém. Nehovorím, že automaticky znamená koniec postupovým nádejam, ale je to pre nás veľmi dôležitý duel a chceme ho zvládnuť. Musíme sa pripraviť aj na horúce počasie, ale myslím si, že sila je na našej strane," povedal na nedeľňajšej tlačovej konferencii Hapal.

Kormidelníka slovenského tímu teší zdravotný stav kádra. "Nemám hlásené žiadne zdravotné komplikácie. Verím, že budú všetci hráči pripravení na oba zápasy." Jedným z hráčov, ktorý by mohol dostať dôveru v prípravnom súboji s Jordánskom, je Lukáš Haraslín z Lechie Gdansk. Bolo by to pre neho premiérové vystúpenie v národnom tíme. "Poznám tu väčšinu členov realizačného tímu a tiež chalanov, takže sa tu cítim dobre. Prvá polovica sezóny v Gdansku bola výborná, boli sme lídri ligy, druhá časť už nebola taká vydarená. Vyhrali sme pohár, no škoda, že nám to nevyšlo v boji o majstra. Pozvánka do reprezentácie ma potešila, je na mne, ako sa s ňou popasujem. Budem rád za každú minútu na ihrisku," povedal Haraslín.

nominácia SR:
brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Marek Rodák (Rotherham United), Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava)
obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Ľubomír Šatka (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Milan Škriniar (Inter Miláno), Denis Vavro (FC Kodaň), Lukáš Štetina (Sparta Praha), Branislav Niňaj (Fortuna Sittard), Dávid Hancko (ACF Fiorentina), Róbert Mazáň (FC Benátky)
stredopoliari: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Ján Greguš (Minnesota United), Juraj Kucka (Parma Calcio), Matúš Bero (Vitesse Arnhem), Marek Hamšík (Ta-lien I-fang), László Bénes (Holstein Kiel), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Martin Chrien (CD Santa Clara), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Miroslav Stoch (Slavia Praha), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk)
útočníci: Pavol Šafranko (Dundee United), Samuel Mráz (FC Crotone), Róbert Boženík (MŠK Žilina)

program E-skupiny:
sobota 8. júna: Chorvátsko - Wales (15.00), Azerbajdžan - Maďarsko (18.00)
utorok 11. júna: Azerbajdžan - SLOVENSKO (18.00), Maďarsko - Wales (20.45)
piatok 6. septembra: SLOVENSKO - Chorvátsko (20.45), Wales - Azerbajdžan (20.45)
pondelok 9. septembra: Azerbajdžan - Chorvátsko (18.00), Maďarsko - SLOVENSKO (20.45)
štvrtok 10. októbra: Chorvátsko - Maďarsko (20.45), SLOVENSKO - Wales (20.45)
nedeľa 13. októbra: Maďarsko - Azerbajdžan (18.00), Wales - Chorvátsko (20.45)
sobota 16. novembra: Azerbajdžan - Wales (18.00), Chorvátsko - SLOVENSKO (20.45)
utorok 19. novembra: SLOVENSKO - Azerbajdžan (20.45), Wales - Maďarsko (20.45)

Viac o téme: Pavel Hapal Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články