Tenisový rozchod vyvolal búrlivé reakcie, vyjadril sa aj Kučera: Tvrdé slová na adresu Hrbatého!

Martin Kližan a Dominik Hrbatý na slovenskej lavičke
Martin Kližan a Dominik Hrbatý na slovenskej lavičke

BRATISLAVA – Parížska stopka na rakete ruského dlháňa Karena Chačanova znamenala definitívny rozchod slovenského tenistu Martina Kližana s trénerom Dominikom Hrbatým. Obaja o tom informovali na sociálnej sieti.

Hlavný dôvod Hrbatý vidí v tom, že majú odlišný pohľad na tenis. "Martin chce ísť iným smerom ako sú moje vízie. Nemá význam byť spolu len preto, aby sme ukončili rok. Už som z neho cítil, že sa nedokáže stotožniť s myšlienkami, ktoré som ho chcel naučiť," povedal Dominik Hrbatý pre denník Šport.

Slovenský daviscupový rekordér a aktuálne aj kapitán Hrbatý sa ujal Kližana na sklonku roka 2017, keď bol kedysi veľký talent slovenského tenisu na 141. mieste rebríčka ATP. Poctivou tvrdou prácou sa energický ľavák začal posúvať nahor a na sklonku roka 2018 sa ocitol presne o sto priečok vyššie ako na začiatku spolupráce. Na konci januára 2019 sa po dvoch rokoch dokonca vrátil do najlepšej štyridsiatky na svete, patrila mu 38. priečka. Vyššie sa však už neposunul, aktuálna sezóna mu pred Roland Garros nevychádzala podľa predstáv.

Reagoval aj Kučera

Ukončenie vzájomnej spolupráce však prinieslo oveľa viac emotívnych výlevov a odkazov na sociálnych sieťach. Reagovať sa rozhodol aj legendárny slovenský tenista a bývalý Kližanov tréner Karol Kučera. "V médiách rezonoval rozchod Kližana a Hrbatého. Nepripadá mi to zvláštne, nepoznám okolnosti a v podstate ma to ani nezaujíma, no dnes som rozčarovane objavil článok, v ktorom si Domino ventiluje svoje bôly už aj na mne,“ začal svoj status na sociálnej sieti Facebook."Chce sa porovnávať, píše, kto z nás dvoch lepšie obstál pri rozchode s bláznivým Kližanom,“ pokračoval Kučera.

"Ja v tom až takú srandu nevidím, Domino. Možno len vtedy, ak by si mi to napísal do smsky, ale nie do médií a celému daviscupovému tímu. Načo živiť médiá takýmto spôsobom? To si asi neuvedomuješ, Domino, kedže si vypustil ďalšiu kravinu,“ napísal legendárny slovenský tenista. Kučera však pokračoval. "Domino, je veľmi jednoduché po trénovaní nevychovaného hráča odísť s nejakým prívlastkom. No podľa mňa je umenie trénovať ho čo najdlhšie a s najlepšími výsledkami. Žiadne egá, žiadne miniškandáliky, jednoducho len výsledky,“ napísal Kučera

Legendárny rodák z Bratislavy následne porovnal Kližanove výsledky pod vedením oboch slovenských legiend. "Tak poďme si to porovnať. Ja som s Kližanom vydržal necelé tri roky. Nevedel som, aký veľký je jeho potenciál. Z tretej stovky svetového rebríčka sa však prepracoval až na 25. miesto. Po rozchode za mnou prišiel s prosbou o ďalšie pokračovanie, ale odporučil som mu Martina Damma, kedže som ho mal plné zuby,“ priznal sa Kučera.

Bývalý šiesty hráč svetového rebríčka komentoval aj spoluprácu Kližana s Hrbatým. "Naopak, s tebou Kližan vydržal rok a pol a po veľkých vyhláseniach, že ho dotiahneš do najlepšej desiatky, nezostalo nič a jeho potenciál zostal nevyužitý,“ nechal sa počuť bývalý semifinalista Australian Open. "Mojou úlohou nikdy nebolo kryť podvody, zbabelosť a zákernosť jednotlivcov v našom tíme, ale naopak, pomenovať ich," dodal Kučera. 

Turnajový titul, ale i skalp Djokoviča

Počas jeden a polročnej spolupráce s Hrbatým sa Kližan stal víťazom antukového turnaja v Kitzbüheli a na najpomalšom povrchu pridal aj štvrťfinálové účasti v Barcelone (so skalpom Novaka Djokoviča) a Mníchove. Pozoruhodné bolo aj finále na tvrdom povrchu v Petrohrade, kde zdolal aj Stana Wawrinku či Denisa Shapovalova. Príkladne reprezentoval aj v Davisovom pohári, hoci sa Slovákom napokon cez Kanaďanov (2:3) nepodarilo postúpiť na finálový turnaj do Madridu.


Tagy: Dominik Hrbatý Martin Kližan Karol Kučera

Zdroj:
športky, SITA
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/Jana Birošová

DISKUSIA