Dobrý plán, ale bolo náročné zdolať Sagana: Slovenská hviezda opísala formu! Skvelá správa

Peter Sagan
Peter Sagan

ARLESHEIM - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu BORA-hansgrohe skončil po záverečnom špurte v 4. etape 83. ročníka pretekov Okolo Švajčiarska na treťom mieste. Saganovi sa podarilo udržať žltý dres, ktorý získal v pondelok. Z víťazstva sa v utorok tešil Talian Elia Viviani, ktorý si pripísal piaty triumf v sezóne a svojmu zamestnávateľovi, stajni Deceuninck-QuickStep, zabezpečil víťazstvo číslo 38.

"Chcel som vyhrať aj túto etapu, ale nebol to môj deň. Tím odviedol perfektnú prácu. Skoro celý deň ťahali na špici a etapa sa podľa očakávania rozhodla v rýchlom špurte. Robil som to najlepšie, čo som mohol, ale bol Viviani najrýchlejší. Cítim sa dobre, moja forma je tam, kde by mala byť, ale ako som povedal, nebol to môj deň. Vďaka tretiemu miestu a bonifikáciám si však stále držím žltý aj čierny dres," uviedol Sagan prostredníctvom oficiálneho facebookového účtu.

V posledných 10 km už bol "balík" pokope a šprintérske tímy hľadali čo najlepšie pozície pre svojich lídrov. Peter Sagan bol vpredu na výhodných priečkach. Do posledného kilometra Sagan vstúpil na štvrtej pozícii za svojím talianskym rivalom Vivianim. Obaja hlavní favoriti na etapový triumf začali približne v rovnakom momente šprintovať, ale Talian vyvinul vyššiu rýchlosť a Sagana napokon na "páske" zdolal aj Austrálčan Michael Matthews.

"V tretej etape sme si to dobre naplánovali, ale bolo náročné v závere zdolať Sagana. Vedeli sme, že v utorok bude kľúčovým úsekom záverečné stúpanie pred cieľom, ktoré som zvládol. Vo finiši som sa už iba snažil urobiť to najlepšie, čo viem. Moji kolegovia odviedli skvelú prácu, keď ma doviedli do dobrej pozície pred špurtom," cituje Vivianiho portál Cyclingnews.


Tagy: Peter Sagan Okolo Švajčiarska

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/Gian Ehrenzeller/Keystone via AP; Video: Facebook: Šport v RTVS

DISKUSIA