VIDEO Neslýchané divadlo v nemeckom daždi: Takto má vyzerať motoršport, diváci nedýchali!

Max Verstappen, víťaz úžasnej VC Nemecka
Max Verstappen, víťaz úžasnej VC Nemecka

HOCKENHEIM - Nedeľná Veľká cena Nemecka priniesla priam magický priebeh. Problémy s počasím prinútili rozmýšľať stratégov prudšie než kedykoľvek predtým. Výlety z trate, niekoľkonásobný výjazd safety caru, katastrofa Mercedesu, Leclercov náhly koniec, Vettelov zázrak či nečakané tretie miesto Danila Kvijata. Na Hockenheimringu naozaj nebola núdza o dramatické momenty. Užili si aj mechanici v boxovej uličke, pretože dohromady riešili zastávky až 78-krát. Nostalgický návrat do čias tankovania počas pretekov, keď sa niektorí jazdci rozhodli pre trojzástavkovú stratégiu. Išlo o najlepšie podujatie kráľovnej motoršportu za posledné roky.

Najhoršie preteky behom turbo éry zažil Mercedes. Hegemón súčasnosti v F1 si musel vypiť kalich horkosti až do dna. Po podarenej kvalifikácii, v ktorej obsadil Hamilton prvé a Bottas tretie miesto, prišla apokalypsa priamo v pretekoch. Hamiltonovi mechanici neboli pripravení na príjazd päťnásobného šampióna, menili mu prednú nápravu a keď sa k tomu pridal chaos s pneumatikami, zastávka v boxoch sa navýšila na viac než 50 sekúnd. V ďalšom priebehu ukázal aj hodiny v rýchlosti viac než 200 km/h, z nich vyviazol bez jediného škrabanca na aute. 

Šialené momenty nespôsobil len Hamilton s mechanikmi. Bottas, Leclerc a ďalší jazdi nekontrolovateľne vrazili do bezpečnostných bariér, hoci išli vskutku nízkou rýchlosťou. Aquaplanning bol však silnejší a ukončil im predposledné podujatie pred dlhou letnou prestávkou. Z triumfu sa tešil Holanďan Max Verstappen, úžasný a trpezlivý výkon predviedol štvornásobný majster Sebastian Vettel. 

Po kvalifikačnom fiasku to dlho vyzeralo iba na umiestnenie medzi prvými šiestimi či ôsmimi, potom prišlo bezpečnostné vozidlo a záverečný špurt. V ňom si poradil s Lanceom Strollom a Danilom Kvijatom a svoje auto doviezol do cieľa ako druhé v poradí. Šancu na titul už prakticky nemá žiadnu, no pozitívne preteky vliali do žíl všetkých fanúšikov Scuderie Ferrari aspoň malú nádej na lepšie zajtrajšky. Vychutnajte si ešte raz nezabudnuteľnú šou v priloženom videu! 


Tagy: Sebastian Vettel Lewis Hamilton Valtteri Bottas Max Verstappen Veľká cena Nemecka Danil Kvijat

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Sebastian Gollnow; Video: YouTube/Formula 1

DISKUSIA