Besný postrach tenisu opäť v kurze: Nevinný rozhodca, škrekot Kyrgiosa kvôli totálnej blbosti!

Nick Kyrgios
Nick Kyrgios

MONTREAL - Austrálsky tenista Nick Kyrgios čoraz častejšie púta na seba pozornosť svojím kontroverzným správaním. Minulý týždeň na podujatí Citi Open vo Washingtone zaujal tým, že si pri mečbaloch chodil po rady do hľadiska k náhodným fanúšikom a napokon dokráčal v americkej metropole k turnajovému titulu, keď vo finále zdolal Rusa Daniila Medvedeva 7:6 (6), 7:6 (4).

Tentoraz vzbudil záujem o svoju osobu počínaním na turnaji Canadian Open v Montreale, kde sa dostal do sporu s rozhodcom pre "nesprávny" uterák. V zápase 1. kola dvojhry proti Britovi Kylovi Edmundovi začal Kyrgios v prvom sete zvyšovať hlas na arbitra, lebo chcel, aby mu priniesli biely uterák, keďže sa mu nepozdával ten turnajový - sponzorský.

"Nemôžem opustiť stoličku," argumentoval egyptský rozhodca Adel Nour, ale ´enfant terrible´ okruhu ATP mu kontroval: "Máte však vysielačku. Žiadal som vás o to už na začiatku duelu. Chcete mi povedať, že nemôžete požiadať o jeden biely uterák?" 

Austrálčan dostal varovanie za obscénne správanie. Vytúženého bieleho uteráka sa dočkal po 20 minútach hry z rúk zberača loptičiek. Ani to však búrlivákovi Kyrgiosovi nepomohlo, keďže po 67 minútach bol koniec stretnutia, ktoré prehral 3:6, 4:6.


Tagy: Nick Kyrgios

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Paul Chiasson

DISKUSIA