VIDEO Exportný priamy kop do siete Senice: Žofčák to tam buchol v štýle Ronalda!

Igor Žofčák (vľavo) oslavuje gólIgor Žofčák (vľavo) oslavuje gól Zdroj: TASR – Roman Hanc

MICHALOVCE - Tri tímy sa v sobotu prvýkrát v sezóne tešili z ligových víťazstiev. Najľahšie sa k nemu dopracovali hráči MFK Zemplín Michalovce, keď do siete FK Senica nastrieľali tri góly už v I. polčase.

Domáci futbalisti chceli konečne skórovať i vyhrať a prvý z týchto cieľov naplnili už v 9. minúte. Vojtko poslal loptu do šestnástky, na prihrávku si nabehol nekrytý Trusa a zblízka otvoril skóre - 1:0.

Domáci hráči mali v prvom polčase navrch herne aj gólovo, hostia v ňom veľa futbalového umu neukázali. Šance Turíka a Kountouriotisa ešte druhý gól nepriniesli, no v 27. minúte sa domáci dočkali. Na Žofčákov center z priameho kopu si nabehol Carrillo a prekonal brankára Tabordu - 2:0.

Kapitán domácich Žofčák sa dve minúty pred prestávkou postaral o jeden z najkrajších gólov doterajšieho priebehu sezóny, keď Tabordu prestrelil krížnou strelou z priameho kopu. Pozrite si jeho parádny gól (začiatok akcie vo videu v čase 2:45).

Viac o téme: FK Senica Igor Žofčák MFK Zemplín Michalovce
  • Zdroj: TASR, SITA, športky