Nový klub NHL sa naplno rozbieha: Najskôr príde jeho prezývka, potom meno trénera

Ron Francis
Ron Francis

BRATISLAVA - Od začiatku decembra minulého roka je známe, že na mapu zámorskej hokejovej NHL pribudne v sezóne 2021/22 americké mesto Seattle. Okolo nového účastníka profiligy je však stále viacero otáznikov. V júli sa síce ujal pozície generálneho manažéra Ron Francis, ale v Seattli ešte nepoznajú meno trénera, svoju prezývku a hráčov si budú vyberať až v rozširovacom drafte v júni 2021.

"O téme prezývky sa momentálne rozprávame na stretnutiach každý týždeň. Vedenie sa ma do tejto diskusie snaží vtiahnuť, ale ja chcem zostať mimo diania. Majú na to firmu, ktorá na tom pracuje. Náš plán je taký, že by sme túto záležitosť chceli vyriešiť začiatkom roka," uviedol v rozhovore pre SI.com Francis a priznal, že otázka trénera príde na rad pravdepodobne ešte neskôr. O hlavnom koučovi sa bude rozhodovať v období od januára do júna 2020.

Päťdesiatšesťročný niekdajší center Francis je v pozícii generálneho manažéra Seattlu necelý mesiac. Pre dvojnásobného víťaza Stanleyho pohára to nie je nová skúsenosť, pretože rovnakú úlohu plnil v minulosti aj v Caroline Hurricanes alebo v kanadskom národnom tíme. Napriek tomu čerpá rady od ďalších kolegov, Georga McPheeho z Vegas Golden Knights a Davida Poila z Nashvillu Predators. "Všetci mi povedali rovnaké veci. Súčasťou tejto práce je veľa povinností, ale je skvelé byť súčasťou tohto procesu," doplnil držiteľ šiestich individuálnych trofejí z NHL.

Od ročníka 2021/22 sa stane Seattle 32. klubom NHL. Liga bude expandovať prvýkrát od sezóny 2017/2018, kedy do nej pribudlo Vegas Golden Knights. Nováčika čaká rovnaká vstupná procedúra ako predvlani "zlatých rytierov". V rozširovacom drafte budú môcť siahnuť po jednom hráčovi z každého konkurenčného klubu profiligy.


Tagy: Seattle Ron Francis

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Ted S. Warren

DISKUSIA