Neuveriteľné vyhlásenie anglického reprezentanta: Také niečo by ste si ani len nemysleli!

Andy CarrollAndy Carroll Zdroj: SITA/AP/Tim Hales

LIVERPOOL - Bývalý anglický reprezentant Andy Carroll priznal, že v minulosti vo voľnom čase futbal vôbec nesledoval a radšej si večer vyrazil s kamarátmi do ulíc. Keď v roku 2011 prišiel ako veľká hviezda do Liverpoolu, vôbec nevedel, kto je Luis Suárez a musel použiť Google, aby zistil, kto je jeho nový spoluhráč v útoku.

Carroll prišiel pred ôsmimi rokmi na Anfield Road za 35 miliónov libier z Newcastlu, čo bola vtedy rekordná prestupová čiastka za hráča narodeného na Britských ostrovoch. Že bude v útoku nastupovať so Suarezom, vôbec netušil. Dnes 30-ročný Carroll hovorí, že to nebolo prejavom nedostatočného rešpektu voči Liverpoolovi či uruguajskému zakončovateľovi, ktorý krátko pred ním prestúpil k "The Reds" z Ajaxu Ansterdam.

V tom čase sa totiž vo voľnom čase o futbal veľmi nezaujímal. V drese Newcastlu na ihrisku žiaril, mimo neho ale televízne prenosy zo zápasov nesledoval a vo futbale sa preto veľmi nevyznal. "V Newcastli som po stretnutí išiel domov, flákal sa s kamarátmi, robil si, čo sa mi zachcelo, ale nikdy som nepozeral futbal. Nepoznal som žiadnych hráčov," priznal Carroll, ktorý sa toto leto po ôsmich rokoch vrátil k "strakám". "Keď som sa ráno v sobotu zobudil, spýtal som sa 's kým dnes večer hráme?'. V hlave som nedržal žiadne veci súvisiace s futbalom."

Andy Carroll Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Tim Hales

V rokoch 2006–2011 nastrieľal za Newcastle úctyhodných 31 gólov v 80 vystúpeniach, čo mu vynieslo rekordný prestup. Keď však letel helikoptérou do Liverpoolu, aby v januári 2011 skompletizoval svoj transfer, musel si o svojom novom klube hľadať informácie na internete.

"Poznal som Stevieho G (Gerrarda) a (Jamieho) Carraghera. A to bolo všetko. Môj vtedajší agent mi musel povedať niečo o tíme, mená ostatných spoluhráčov som si vygooglil. Viem, že je zlé, že som nevedel nič o Liverpoole. No nebolo to nedostatkom rešpektu, len som skrátka nesledoval futbal," prezradil.

Andy Carroll sa teší Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Sergei Grits

Carrollovu kariéru pribrzdili početné zranenia. Aj jeho debut vo farbách "The Reds" oddialilo zranenie, ktoré utrpel ešte v drese Newcastlu. Vtedy bol dravým mladíkom, ktorý ničil súperových brankárov. Sám priznáva, že v súčasnosti už nemá takú iskru, ako mal počas prvého pôsobenia na St. James' Park.

"Bol som vtedy pochabý. V Newcastli a potom aj v ďalších kluboch," vrátil sa spomienkami niekoľko rokov dozadu Carroll. Neskôr sa zahľadel do hviezdy televíznych reality šou Billi Mucklowovej. "Potom som stretol moju drahú. Teraz máme spolu štyri deti. Odvtedy sa správam inak. Bol som mladý, hlúpy, nechal som sa uniesť životným štýlom, ktorý som viedol. Teraz je to úplne iné. Som otec, vyzrel som a začal som byť zodpovedný," citovala Carrolla agentúra AP.

Viac o téme: Luis Suárez Andy Carroll Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Tim Hales
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články