Trojnásobný majster pripravený obrátiť kormidlo: Návrat na scénu po dvoch mesiacoch liečby

Jorge LorenzoJorge Lorenzo Zdroj: SITA/AP/Vincent Thian

SILVERSTONE - Päťnásobný majster sveta cestných motocyklov Jorge Lorenzo sa po dvoch mesiacoch a štyroch vynechaných Veľkých cenách vracia k pretekom. Španielsky jazdec Hondy, ktorý si koncom júna pri páde v tréningu v holandskom Assene zlomil dva hrudné stavce, bude štartovať cez víkend na Veľkej cene Veľkej Británie.

"Od Assenu už uplynulo veľa času. Rád by som sa býval vrátil skôr, ale s týmto zranením som musel byť trpezlivý," uviedol Lorenzo na webe šampionátu MotoGP. 

32-ročný rodák z Mallorcy vynechal okrem pretekov v Holandsku aj Veľké ceny Nemecka, Českej republiky a Rakúska. Po zimnom prestupe z Ducati ešte na Honde nedošiel do cieľa v najlepšej desiatke a v priebežnom poradí MS je až na 19. mieste. 

V Británii nebude štartovať iný Španiel - Joan Mir. Na okruhu v Silverstone zastúpi trinásteho muža priebežného poradia zo Suzuki francúzsky jazdec Sylvain Guintoli. 

Mir spadol vo vysokej rýchlosti pri testovaní na Masarykovom okruhu týždeň po Grand Prix Českej republiky, ktorú nedokončil. Majster sveta z predminulého roka v triede Moto3 si pohmoždil pľúca a strávil niekoľko dní v brnenskej fakultnej nemocnici a potom na klinike v Barcelone. 

"Stále nie je úplne v poriadku a navyše je celkovo zoslabnutý, pretože od tej nehody nemohol trénovať," uviedol tím Suzuki. Mir už prišiel o Veľkú cenu Rakúska. Vo svojej premiérovej sezóne v kráľovskej kubatúre bol zatiaľ najlepšie šiesty na Grand Prix Katalánska. 

Viac o téme: Jorge Lorenzo VC Veľkej Británie
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Vincent Thian
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články