Neymar napokon môže rozložiť stan v Madride: Real má dôvtipný plán na jeho ulovenie!

NeymarNeymar Zdroj: SITA/AP - Francois Mori

BARCELONA/MADRID - Či FC Barcelona alebo Real Madrid zotrvávajú v optimistickej nálade ohľadom možností privedenia Neymara. Túto informáciu uviedol španielsky futbalový žurnalista Dermot Corrigan. Podľa správ Sky Sports sú v PSG pripravení predať brazílsku hviezdu, ktorú kúpili v lete 2017 za 222 miliónov eur.

Očakáva sa, že barcelonský klub predloží za Neymara ponuku na ročné hosťovanie a dodá k nej opciu na odkúpenie počas leta 2020. Zatiaľ čo Barca dúfa v dotiahnutie obchodu, v Reale dúfajú, že komplikovaný vzťah najväčšieho rivala s PSG bude kameňom najväčšieho úrazu, a preto by Neymara napokon nemuseli získať. S blížiacim sa transferovým deadlinom podľa nich stúpnu aj šance na jeho ulovenie. 

"Barcelona aj Real Madrid by radi získali Neymara ešte pred uzatvorením okna, ale ani jeden z nich nemá peniaze na dokončenie obchodu. Barcelona včera absolvovala klubové sedenie. Pozerajú sa na možnosť hosťovania. Takúto ponuku predložia aj PSG," povedal Corrigan. 

"Real Madrid si myslí, že ak počkajú, tak veci sa obrátia ich smerom. Veria, že vzťah medzi PSG a Barcelonou je tak zlý, že s koncom prestupového termínu sa zvýšia aj šance Realu na zisk Neymara. V tomto momente sú oba kluby optimistické."

Kylian Mbappé a Neymar Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Thibault Camus

Neymar oznámil PSG, že túži po odchode, avšak neuviedol, či je preferovanou destináciou Barcelona alebo Madrid. "Neymar bol v tomto ohľade veľmi opatrný, pretože sám nevie, ako sa celá situácia vyvinie. Dal jasne najavo, že by rád odišiel, ale všetko záleží od financií. Aj Real aj Barcelona už minuli veľa peňazí na hráčov ako Hazard či Griezmann," hovorí Corrigan. 

Obaja španielski giganti tak zostali v rukách s jedinou možnosťou. Keďže už počas leta vysolili z pokladníc nehorázne množstvo peňazí, ďalších 200 miliónov na Neymara jednoducho nezostalo. Najreálnejšia alternatíva pre obidvoch je preto hosťovanie s opciou na odkúpenie. Neymarova budúcnosť môže ovplyvniť aj Christiana Eriksena, ktorý podľa správ zo zahraničia preferuje Real Madrid. 

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Neymar PSG
  • Autor: © Zoznam/oh
  • FOTO: SITA/AP - Francois Mori
  • Zdroj: športky

Súvisiace články