Od Messiho sa to dalo čakať, ale od Ronalda? Naozaj obdivujem jeho kariéru!

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

LISABON - Futbalový útočník Cristiano Ronaldo sa opäť raz vyjadril na adresu Lionela Messiho, keď pre portugalské médiá vyhlásil, že rivalita s Argentínčanom "ho urobila lepším hráčom".

V rozhovore pre portugalskú TVI kanonier Juventusu Turín síce pripustil, že nemajú bližšie vzťahy, ale na adresu útočníka FC Barcelona našiel iba slová obdivu. "Naozaj obdivujem jeho kariéru a aj on pripustil sklamanie, keď som odišiel zo Španielska. Uznával totiž našu zdravú rivalitu. A bola to dobrá rivalita, pritom vo svete športu vôbec nie unikátna. Michael Jordan mal rivalov v basketbale, boli tu Ayrton Senna a Alain Prost v F1."

Historicky najlepšiemu portugalskému strelcovi v národnom tíme je jasné, že jeden druhého navzájom potrebovali na to, aby posúvali svoje rekordy. "Nepochybujem, že vďaka Messimu som sa stal lepším hráčom. Keď vyhrávam trofeje, musí ho to pichnúť a rovnako je to aj so mnou, keď on zvíťazí. Máme skvelý profesionálny vzťah, pretože rovnaké momenty zdieľame už 15 rokov. Nikdy sme síce neboli spolu na obede, ale nevidím dôvod, prečo by sa to v budúcnosti nemohlo zmeniť. Nemám s tým vôbec žiadny problém," citovala bývalého hráča Realu Madrid agentúra AFP.


Tagy: Cristiano Ronaldo Lionel Messi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Paul White

DISKUSIA