Vicemajsterkám sveta stojí v ceste slovenská prekážka: Talianky pripravené naplniť veľký cieľ!

Marco Fenoglio dohovára slovenským volejbalistkám
Marco Fenoglio dohovára slovenským volejbalistkám

BRATISLAVA - Talianske volejbalistky sú vlaňajšie vicemajsterky sveta a na ME triumfovali dvakrát za sebou v rokoch 2007 a 2009, ale odvtedy čakajú na medailu z európskeho šampionátu. Pomýšľajú na ňu teraz a ako úvodnú prekážku vo vyraďovacej fáze musia v druhom bratislavskom osemfinále (nedeľa, 18.00 h) prekonať domáce Slovenky.

Talianky sa do Bratislavy presunuli z Lodže, kde na záver základnej skupiny podľahli Poľkám v päťsetovej bitke. Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu už budú zvyknuté, že publikum praje ich súperkám. "Určite to bude náročný a dôležitý zápas, pretože je to osemfinále. Aréna bude plná a rovnako ako hráčky na opačnej strane siete bude proti nám. Sme však nachystané a chceme dobrý výsledok. Náš realizačný tím študuje súpera, momentálne ešte neviem, kto je najsilnejšia zbraň Slovenska, ale v nedeľu to už určite budem vedieť," povedala deň pred zápasom blokárka a kapitánka Cristina Chirichellová.

Pokiaľ Talianky v nedeľu naplnia úlohu veľkých favoritiek, na štvrťfinále sa opäť vrátia do poľského mesta a stretnú sa s víťazom úvodného bratislavského duelu medzi Ruskom a Belgickom (15.30 h). "Na šampionáte je ďalších päť tímov, ktoré majú medailové ambície. Dúfam, že po nedeli budeme pokračovať za naším cieľom. Chceme predviesť náš najlepší volejbal, keď sa vám to darí, vnímate len seba. Keď nehráte dobre, začnete sa zaoberať okolím," povedal tréner Davide Mazzanti, ktorý veľmi dobre pozná svojho krajana a kouča Sloveniek Marca Fenoglia: "Bude to boj. Slovensko je tím, ktorý je pripravený bojovať presne ako jeho tréner. Bude to veľká výzva, je však podstatné, aby sme sa sústredili na seba. Mohlo by byť nebezpečné, keby sme podcenili outsidera, pretože prekvapenie číha na každom rohu."

Desaťročné talianske čakanie na európsky úspech by rada ukončila aj Chirichellová: "Je to už dávno, ale teraz sme pripravené naplniť náš cieľ. A je to veľký cieľ."


Tagy: Taliansko Slovensko Marco Fenoglio ME vo volejbale Davide Mazzanti

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Branislav Bíbel

DISKUSIA