Mladý talent riskoval, aby nasledoval svoje sny: K tragickej smrti sa vyjadril aj Hamilton

Matka a brat zosnulého  Anthoinea Huberta
Matka a brat zosnulého Anthoinea Huberta

SPA - V roku 2018 triumfoval v motoristickej sérii GP3 a vyslúžil si miesto o úroveň vyššie. Pri svojej debutovej sezóne vo formuly 2 získal dve víťazstvá, patril k najväčším mladým talentom, no jeho kariéra sa skončila predčasne. Dvadsaťdvaročný Anthoine Hubert v sobotu 31. augusta tragicky zahynul na belgickom okruhu Spa-Francorchamps.

Anthoina Huberta v jeho motoristickej vášni podporoval otec Francois, ktorý bol amatérskym jazdcom rely. Jeho syn ako desaťročný začal pretekať v motokárach a bol považovaný za "štvrtého mušketiera" skupiny francúzsky hovoriacich pilotov - okrem neho v nej boli Charles Leclerc, Esteban Ocon a Pierre Gasly. Spomenuté trio si už vyskúšalo pôsobenie v "kráľovnej motošportu" a zdalo sa, že je len otázkou času, kedy sa k ním pridá aj Hubert.

Tragická nehoda sa v Belgicku udiala o 17.07 h, keď Hubert stratil kontrolu nad vozidlom a narazil do bariéry. Tá ho však katapultovala späť na trať a vo vysokej rýchlosti ho zasiahol Juan Manuel Correa. Následkom tohto nárazu o takmer hodinu a pol francúzsky jazdec svojim zraneniam podľahol. "Nemôžem tomu uveriť. Boli sme v rovnakom veku, spolu sme začali pretekať a roky súperili na trati. Všetky moje myšlienky sú s jeho rodinou," vyjadril sa Esteban Ocon na sociálnej sieti twitter.

Na smrť 22-ročného pretekára reagovali aj ďalšie osobnosti zo sveta motošportu. "Anthoine bol hrdina. Riskoval, aby nasledoval svoje sny. Som veľmi smutný z toho, čo sa stalo. Pozdvihnime ho a pamätajme si na neho," vyjadril sa britský jazdec Lewis Hamilton, ktorý osudnú nehodu spozoroval počas rozhovorov s novinármi. Šéf tímu Renault Cyril Abiteboul skonštatoval, že Anthoine Hubert sa na trati i mimo nej správal ako skutočný gentleman a bolo mu cťou, že s ním pomohol pracovať v akadémii Renaultu.

Po niekoľkých hodinách sa objavili správy aj o zdravotnom stave Juana Manuela Correu, ktorý sa vo vysokej rýchlosti, po prejazde zákrutou Eau Rouge, nemal šancu vyhnúť svojmu súperovi na trati. "Má zlomené obe nohy a má aj malé poranenie chrbtice. Podstúpil operáciu a odpočíva na jednotke intenzívnej starostlivosti. V tejto chvíli je stav Juana Manuela Correu stabilizovaný," cituje oficiálne stanovisko špecializovaný portál f1.sk.

 

 


Tagy: Lewis Hamilton F2 Anthoine Hubert

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Francisco Seco

DISKUSIA