Smelá Kužmová demonštruje obrovský potenciál: Pochvala od šéfa tenisového zväzu!

Viktória KužmováViktória Kužmová Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

NEW YORK - Slovenský tenis bude mať na záverečnom grandslame sezóny US Open svoje zastúpenie aj v druhom týždni. Postarala sa o to Viktória Kužmová, ktorá po boku Bielorusky Aleksandry Sasnovičovej postúpila do štvrťfinále ženskej štvorhry. Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku z nej môže vyrásť výborná deblistka.

"Viki pred štyrmi rokmi vyhrala na US Open juniorskú štvorhru a v tejto sezóne dosahuje na turnajoch skvelé výsledky s rôznymi partnerkami. Získala tituly na podujatiach WTA v Prahe i Bukurešti a teraz je prvýkrát v kariére v grandslamovom štvrťfinále. Verím, že so Sasnovičovou môžu prekvapiť aj proti tretej nasadenej kanadsko-čínskej dvojici Gabriela Dabrowská, I-fan sü. Je to veľký úspech slovenského tenisu a náplasť za to, že vo dvojhre vypadli všetci štyria naši zástupcovia tak trochu nešťastne už v prvom kole," povedal Moška.

Kužmovej univerzálnosť je pozitívnym signálom pred februárovým kvalifikačným duelom o postup na finálový turnaj Pohára federácie, v ktorom Slovenky v bratislavskom NTC privítajú Veľkú Britániu. "Do začiatku zápasu je ešte takmer pol roka, no práve štvorhra môže byť rozhodujúca. Vo dvojhrách to bude proti Johanne Kontovej veľmi náročné. Sledoval som jej úžasný výkon v nedeľňajšom dueli proti Češke Karolíne Plíškovej. Potvrdila v ňom, že sa derie medzi absolútnu svetovú špičku," dodal Moška.

Viac o téme: Igor Moška Viktória Kužmová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kamran Jebreili
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články