Kapitánka slovenskej reprezentácie s veľkými slovami: Určite môžeme ešte niečo dosiahnuť!

Na snímke v popredí vpravo Karin Palgutová a vľavo Barbora Koseková
Na snímke v popredí vpravo Karin Palgutová a vľavo Barbora Koseková

BRATISLAVA - Majstrovstvá Európy vo volejbale žien už síce pokračujú bez slovenskej účasti, ale v športovej verejnosti stále doznieva vydarené predstavenie zvereniek Marca Fenoglia. Slovenky prvýkrát postúpili zo základnej skupiny do vyraďovacej časti, čím splnili svoj cieľ. Družstvo okolo kapitánky Barbory Kosekovej ukázalo veľký potenciál a nemusí to byť jeho jediný úspech na medzinárodnej úrovni.

"Keď budeme naďalej na sebe pracovať, toto družstvo má pred sebou svetlú budúcnosť. Za posledné dva roky sme sa herne aj mentálne posunuli dopredu a so svojimi výsledkami môžeme byť spokojné. Celkovo sme veľmi mladý tím, priemer je okolo 25 rokov a tak verím, že určite môžeme ešte niečo dosiahnuť," vyjadrila sa Barbora Koseková po osemfinálovej prehre s Taliankami.

Viaceré hráčky sa vyjadrili, že na turnaji im najviac utkvel v pamäti obrat v zápase s Bieloruskom z 0:2 na 3:2. Pre kapitánku slovenského družstva bol však najväčším zážitkom posledný duel s Talianskom. "Síce sme prehrali 0:3, ale hrali sme proti jednému z najlepších družstiev na svete. V úžasnej atmosfére si človek ani neuvedomí, že prehral. Toto už len tak nezažijeme, takže klobúk dolu pred divákmi," povedala rodáčka z Bratislavy.

Hráčka maďarského klubu Fatum Nyíregyháza bola milo prekvapená volejbalovým ošiaľom, ktorý nastal na Slovensku. "Nestretli sme sa so žiadnymi negatívnymi komentármi či príspevkami. Naopak, všetky boli pozitívne. Takisto to bolo aj po zápase s Ruskom, v ktorom sme chceli podať určite lepší výkon. Ľudom to však neprekážalo a naďalej nás povzbudzovali. Cítili sme ich pozitívnu energiu."

Na majstrovstvách Európy, ktoré v nedeľu vyvrcholia finálovým súbojom v tureckej Ankare, zostalo v hre osem papierovo najlepších tímov. Slovenská kapitánka prezradila aj meno krajiny, ktorá podľa nej zasadne na európsky volejbalový trón. "Najskôr som si myslela, že vyhrajú Talianky, ale momentálne sú pre mňa najväčšími favoritkami Srbky," dodala Barbora Koseková.


Tagy: Slovensko Barbora Koseková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA