Mr. Federer, na teba už neexistujú superlatívy: Švajčiar môže prepísať 28-ročný rekord!

Roger Federer
Roger Federer

NEW YORK - Švajčiarsky tenista Roger Federer prechádza tohtoročným US Open bez väčších zaváhaní a v utorok môže načať druhú desiatku semifinálových účastí na dvorcoch vo Flushing Meadows. Nemusí však zostať iba pri tom, keďže z turnaja pre zranenie ramena odstúpila svetová jednotka Novak Djokovič. Rodákovi z Bazileja sa tak otvára cesta za 21. grandslamovým titulom, ktorým by v tomto smere ešte vylepšil najlepší zápis tenisovej histórie. Španiel Rafael Nadal ich získal 18 a Srb Novak Djokovič 16.

Roger Federer oslávil v auguste tohto roka 38. narodeniny, no napriek tomu hrá naďalej tenis na najvyššej úrovni. V New Yorku má veľmi dobré šance na úspech, keďže v jeho polovici "pavúka" zostali súperi, s ktorými na tvrdom povrchu vyhral všetkých 26 zápasov.

Sedemnásťkrát zdolal krajana Stana Wawrinku, trikrát Rusa Daniila Medvedeva a vo všetkých šiestich súbojoch na "harde" predčil aj najbližšieho súpera Grigora Dimitrova z Bulharska. "Obaja hráme veľmi podobným štýlom. Myslím si, že pre nás oboch je super hrať proti sebe," povedal Federer pre portál ATP Tour.

Pokiaľ by majiteľovi 102 turnajových titulov podarilo zdolať Dimitrova, dosiahol by ďalší rekord. Stal by sa najstarším tenistom od čias legendárneho Jimmyho Connorsa, ktorý sa prebojuje do semifinále grandslamového turnaja. Spomenutému Američanovi sa to podarilo vo veku 39 rokov, práve na newyorskom turnaji v roku 1991. Rodákovi z mesta Belleville patrí aj celkové prvé miesto v počte titulov, keď ich má momentálne o sedem viac než jeho švajčiarsky nasledovník.


Zažite Davis Cup Slovensko vs. Švajčiarsko naživo!


Kým Federer dosiahol veľké množstvo grandslamových úspechov, Dimitrov ašpiruje na tretie semifinále z turnajov "veľkej štvorky" v kariére (Wimbledon 2014, Australian Open 2017). Trénersky spolupracuje s Radkom Štěpánkom a Andrém Agassim a aj samotný Federer je šťastný, že sa mu začalo dariť. "Som rád, že sa veci zlepšili. Potom ako vyhral v turnaj v Cincinnati v roku 2017 mal trošku pokles výkonnosti. Toto je pre neho dôležité štvrťfinále a možnosť nastúpiť proti mne," vyjadril sa Federer.


Tagy: Roger Federer Jimmy Connors

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Charles Krupa

DISKUSIA