Slávna značka má nádej vďaka mladučkému supertalentu: Nastal čas ukončiť deväťročný pôst!

Charles Leclerc
Charles Leclerc

MONZA - Pred týždňom v Belgicku ukončilo Ferrari bezmála rok dlhé čakanie na víťazstvo vo Formule 1 a teraz chce uťať ďalšiu nepriaznivú sériu. V nedeľu sa uskutoční Veľká cena Talianska a domáci tím na okruhu v Monze vyhral naposledy pred deviatimi rokmi.

Triumf červených vozov by bol ideálnym vyvrcholením 90. pretekov v Taliansku, 90. výročie navyše oslavuje i Ferrari. A i keď posledných päť pretekov v Monze vyhral majstrovský Mercedes, nádej talianskej stajne poskytol Charles Leclerc. Monacký pilot zvíťazil minulý týždeň v Spa a pre Ferrari získal prvý triumf od októbra 2018, kedy triumfovali v USA. 

"Nemáme priestor pre chyby. Domáci závod je pre nás vždy dôležitý, ale teraz to platí dvojnásobne, pretože oslavujeme deväťdesiate výročie," citovala agentúra Reuters Mattiu Binotta, šéfa Ferrari, ktoré v Monze vyhralo naposledy v roku 2010 vďaka Fernandovi Alonsovi. Teraz by mu k úspechu mali pomôcť i nové motory. 

Na ukončenie nepriaznivej série nepomýšľa iba Ferrari, ale taktiež jeho druhý pilot Sebastian Vettel. Štvornásobný majster sveta v šampionáte naposledy naplno bodoval pred viac než rokom v Belgicku. Od tej doby skončil desaťkrát na stupňoch víťazov, z toho päťkrát druhý. 

Proti však bude Mercedes, ktorý v Monze vyhral posledných päť závodov. Rovnaký počet triumfov v Taliansku má na konte i vedúci jazdec šampionátu Lewis Hamilton. Britský pilot je spolu so slávnym Michaelom Schumacherom najúspešnejším jazdcom VC Talianska. 

Nemeckú stajňu čaká tentokrát podľa všetkého ťažký boj, pretože profil okruhu bude rovnako ako pred týždňom vyhovovať silnejším vozom Ferrari. "Sú tam v podstate iba rovinky, takže to asi zase bude príjemný víkend pre Ferrari," povedal Hamilton. 

"Musíme výrazne vylepšiť rýchlosť na dlhých rovinkách. Neviem ako, ale nejako to musíme urobiť," pridal 5-násobný majster sveta, ktorý pred týždňom v Belgicku skončil tesne druhý za Leclercom. V priebežnom poradí šampionátu má na prvom mieste náskok 65 bodov pred tímovým kolegom Valtterim Bottasom. 


Tagy: Sebastian Vettel VC Talianska Scuderia Ferrari Charles Leclerc

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Francisco Seco

DISKUSIA