Slovanistické ikony sa jednohlasne zhodli: Nepadne veľa gólov, chlapci nastúpia úplne inak

Dušan Galis
Dušan Galis

BRATISLAVA - Zápas s Chorvátskom je veľký výkričník, vo večernom stretnutí preto musia slovenskí futbalisti predviesť úplne iný výkon a úplne iné nasadenie. Pred pondelkovým duelom s Maďarskom sa na tom zhodli bývalý reprezentačný tréner Dušan Galis a niekdajší kapitán národného tímu Dušan Tittel.

"Som presvedčený, že chlapci nastúpia na zápas úplne inak ako proti Chorvátsku," uviedol Galis, ktorý si myslí, že Slovákom v zápase s Chorvátmi uškodil optimizmus z absencie viacerých hráčov súpera.

"Teraz to bude iné a moje skúsenosti z derby zápasov ma presviedčajú, že naši pristúpia k zápasu diametrálne odlišne. Pomôcť nám môže práve to, že sme pod tlakom," skonštatoval Galis, veriac, že slovenský tím má vyššiu kvalitu ako ten maďarský. 

Napriek slabému výkonu proti Chorvátom si niekdajší reprezentačný útočník nemyslí, že tréner Pavel Hapal urobí radikálne zmeny v zostave: "Možno tam budú dve." Rovnaký názor má aj Tittel. "Hapal nemá veľký manévrovací priestor, otázne je možno zloženie stredovej formácie."

Súhlasí, že Slováci musia hrať oveľa dôraznejšie a "byť ďaleko viac v hre". Ani jeden tímov sa zrejme nebude hnať bezhlavo dopredu a kľúčovú úlohu zohrajú obrany. "Nepadne veľa gólov," povedal Tittel. Zdôraznil však, že je potrebné sa vyvarovať tomu, aby sme si skomplikovali zápas napríklad zbytočným vylúčením. Verí, že dobrá bilancia v zápasoch s Maďarskom sa potvrdí aj teraz.


Tagy: Dušan Tittel Slovensko Dušan Galis

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/František Iván

DISKUSIA