VIDEO Viac ako len futbal: Dojatá 100-ročná babička, krásny darček od milovaného AC Miláno!

100-ročná fanúšička Ines
100-ročná fanúšička Ines

MILÁNO - Môžete vymeniť ženu, pretože si s ňou nerozumiete. Auto sa vám pokazí, a tak sa rozhodnete pre kúpu nového. Byt vám spočiatku vyhovuje veľkosťou, lebo nemáte rodinu. Potom sa však zjaví priateľka, z ktorej sa stane manželka, jedno či dve deti a byt je malý. Presťahujete sa do nového. Kamarát vás zradil, preto s ním ukončíte kontakty a nájdete si nového priateľa. Takto to funguje v živote, netýka sa to ale futbalu. Pravý fanúšik by mal zostať pri svojom milovanom klube nadosmrti a za akýchkoľvek okolností.

Možno najstaršia fanúšička AC Miláno, dnes už 100-ročná talianska babička Ines, by o tom vedela rozprávať. Rossoneri vnikli do jej červeného srdca (doslova) v čase, keď bola tínedžerkou a mala 18 rokov. Hráči AC Miláno jej poslali pri príležitosti 100. narodenín dres s číslom 100 a na chrbte bolo jej meno. Navyše, každý člen súčasného kádra sa jej naň aj podpísal. 

"Veľmi láskavé od mojich chlapcov. Prosím, hrajte dobre, ste moja útecha. Urobte ma pyšnou!" hovorila v záplave príjemných emócií stále čiperná pani. "Som bez slov, chcela by som sa im poďakovať za všetky podpisy." 

"Moje drahé Miláno, veľmi ťa ľúbim. Ak by chlapci vedeli, ako veľmi mi na AC Miláno záleží. Nedokážete si predstaviť, ako veľmi. Znamenajú pre mňa viac než futbal. Ešte mi poslali aj hodvábnu verziu," vravela spokojná Ines. 

Posledný zápas, na ktorom sa osobne zúčastnila, sa odohral pred 13 rokmi. Vtedy mala 87 rokov a mnohí tomu nemohli uveriť. Dvaja fanúšikovia sa s ňou dokonca odfotili. "Prepáčte, madam, môžeme sa s Vami odfotiť?" Ines nemala najmenší problém vyhovieť ich žiadosti.

Medzi jej najobľúbenejších hráčov patria tri slávne holandské ikony - Marco Van Basten, Frank Rijkaard a Ruud Gullitm ktorí bavili San Siro na začiatku 90. rokov. Spolu s nimi radí do svojho zoznamu Franca Baresiho, Paola Maldiniho a Alessandra Costacurtu. Táto trojica spolu so štvrtým Maurom Tassottim tvorila v rokoch 1987 - 1995 nepriechodnú hradbu a Miláno dominovalo v Európe. Pani Ines nezabudla ani na Gennara Gattusa, donedávna kouča AC. 

 

 


Tagy: AC Miláno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
Twitter/AC Miláno; Video: Twitter/AC Milan

DISKUSIA